You are at: Home » Bitcoin anonim kullanarak

Bitcoin anonim kullanarak

Last updated on:
Fact Checker
shadowy figure smoking

Tüm Bitcoin hareketleri blockchain denilen bir genel muhasebede saklanır. Her bu hareketler içinde saklanan bir bitcoin ödeme tutarı ve gönderenin ve alıcının (diğer şeylerin) Bitcoin adreslerini içerir. Çünkü her hareket bir önceki hareketten bitcoins kullanır ve blockchain ortak veri, her Bitcoin ödeme herhangi biri tarafından görüntülenebilir izlenebilir bir geçmişi vardır.

Bitcoin adresleri kendilerini bir kişi ya da kuruluşa bağlı değildir. Bu yüzden Bitcoin genellikle denilen tanımlamayan veya sözde anonim. Ancak, bir kişinin kimlik diğer yollarla bir Bitcoin adresiyle ilişkili olabilir. Bir kez oluşur, o kişinin hareketleri geriye ve ileriye blockchain Tarih boyunca saptamak mümkündür. Bir tek gizli ihlal bireyin tüm Bitcoin işlem geçmişi saptamanızı sağlayabilir.

Ama bir adresi olan bir kişi nasıl bağlantılıdır? İnsanlar kendi adı ile birlikte kendi Bitcoin adresi online yayımladığınızda en yaygın olarak, derneğin oluşur. Ama var bolluk diğer yolları ( Top 7 yolları Your kimlik olabilir olmak bağlantılı Your Bitcoin adresinebir göz atın). Derneğin yapıldıktan sonra bir parti yeterli belirlenmesi, zaman ve kaynak ile blockchain çözümlemek ve kaç bitcoins bir birey, nasıl onları almak ve nasıl onları harcamak belirlemek.

Bitcoin anonim olarak kullanmak için hareketleri ve adresleri ile ilgili gerçek kimliğini önlemek için alınması gereken önlemler gerekir.

TL; dr; Bitcoin anonim değildir — ama dikkatli olursanız, anonim olabilir.

Gelen her hareket için yeni bir adres kullanın

İlk ve en kolay adım gelen her hareket için yeni, kullanılmamış adresi kullanmaktır. Sadece yeni bir adresi oluşturma ve bir ödeme almak için kullanarak Bitcoin-cüzdanını toplam bakiye gizlemek yardımcı olur. Aldığınız her ödeme size ait, sonra bu bitcoins büyük bir toptan tek bir adreste depolanmaktadır yerine birden çok adresi arasında dağılmış adresinden farklı bir adrese giderse. Biri ne zaman bir ödeme almak kaç bitcoins Bitcoin istemcilerinin çoğu genel olarak hangi adresleri açığa değil çünkü sen kendi sahibi olduğunuzu bilmemiz için da zorlaştırıyor.

Ancak, bir ödeme gönderdiğinizde bu adresleri genel olarak birbirleri ile ilişkili olabilir. Göndereceğiniz hareketin toplam tutarı daha büyükse, tek bir adreste var sonra adreslerinizi birkaç bakiyelerini hareketin toplam tutarı ulaşmak için girdileri birleştirilmelidir. Bir kez bu hareket blockchain içinde saklanan, o göstermek ama ille kanıtlamak, bireysel giriş adresleri tek bir varlık tarafından sahip olunan. Kimliğinizi adreslerinizi hiçbiriyle ilişkili olmadıysa, gizliliğinizi hala çoğunlukla güvenli olmalıdır.

Ama zaten senin adına bağlı birkaç hareketleri varsa, Bitcoin anonim kullanarak için adanmış tamamen yeni bir cüzdan başlatmak ve senin bitcoins yeni cüzdan onları bir mikser aracılığıyla çalışantarafından aktarım en iyisi olabilir. Anonim cüzdanın ve normal cüzdan ayrı tutmak — paralar bir mikser kullanmadan ikisi arasında göndermeyin.

Ayrıca o Bitcoin kayda değer hareketleri her zaman bir adres depolanan tam miktar harcama. Yani 1 bitcoin 2 bitcoins içeren bir adresi gönderiyorsanız, ekstra 1 bitcoin hareketine dahil ancak kendi adresleri tekrar bire gönderilir. En basit formu değişikliği özgün adresine geri döner, ama bu büyük dezavantajı var hangi adresi açıkça görünür olacak alan partiye ait. Bu nedenle çoğu Bitcoin cüzdan otomatik olarak işlemlerinizi kalanlar almak için yeni değişiklik adresler oluşturur. Bu adresi değiştirmek istediğiniz alıcıya hareketin gerçekten oldu maskesi yardımcı olabilir.

TL; dr; Almak istediğiniz her ödeme için yeni bir adres oluşturmak — toplam Bitcoin bakiyeniz gizlemek yardımcı olur.

İnce istemciler ve barındırılan cüzdan önlemek

Sen adresleri hemen hemen tüm ince istemciler sızıntısına sahip ne olursa olsun basit ödeme doğrulama (SPV) sunucuya bağlanır. İnce istemcileri blockchain yerel olarak depolamayın. Bunun yerine, onlar tek bir SPV sunucu adresleri ile cüzdan ilgili hareketleri için sorgular. İken bu işlevi çok daha verimli ve hızlı blockchain yerel olarak, ticaret-off ayrıştırma daha bu kendi SPV Server’a gönderilen her Bitcoin adresidir.

Multibitgibi bazı ince istemciler cüzdanını içermeyen ilave hareketleri isteyerek kendi hangi adreslerin gizlemek yardım için bloom filtrelerini kullanma yeteneğine sahip. Ancak, Multibit şu anda gizlilik ve bloom filtreler için adres anonimleştirme kullanmazetkinlik yanadır. Electrum İnce istemci kullanmaz bloom filtreler, çok Multibit, herhangi bir sunucuya bağlanmak için sahip olduğunuz her adresi biliyorgibi.

Barındırılan istemciler anonim açısından daha da kötü. Tüm özel ve genel anahtarlar üzerinde 3 parti Bitcoin saptayan bilmek için işleç kayda değer değil bu yüzden sunucuları, kendi bulunduğu. Ayrıca, hizmete gönderdiğiniz herhangi bir başka bilgi Bitcoin adresleri ile ilişkilidir ve hizmetin işleçleri tarafından kolayca erişilebilir.

Cüzdan yapmak bu tür SPV sunucu işletmeni veya hizmet yöneticisi için değil, sadece sakin ol kendi, ama aynı zamanda bunları senin IP adres yazmak ile ilişkilendirmek hangi Bitcoin adreslerini biliyor. Işleç potansiyel bilgi yayınlamak olabilir, onlar-var olmak kesmek ve çalıntı bilgi ya da mahkeme celbi veya NSL vardı günlükleri yasa uygulama ya da hükümet ajansları için sağlamak için olabilir.

Bitcoin temelleri aşağıdakilerden herhangi bir tek parti güven zorunda değil. Anonim açısından tam bir Bitcoin istemcisi Bitcoin-Qt ya da Tophanegibi kullanmak ve tüm blockchain yerel olarak saklamak en iyisidir.

TL; dr; Kendi küçük istemciler ve sen saptayan barındırılan cüzdan sızıntı — Bitcoin-Qt ya da Tophane gibi tam bir istemci kullanın.

Bitcoin ve IP adresiniz

Bir hareket üstünde senin bilgisayar başlatırken Bitcoin istemci gerekli verileri etkili bir şekilde Bitcoin transfer ağa yayın diğer istemcilere gönderir. Bitcoin Internet servis sağlayıcınız, kamu WIFI hotspot sahibi olduğunuz anlamına gelir olan trafiğini şifrelemek değil kullanarak veya NSA işlemlerinizi bakmak ve senin Bitcoin küçük bir çaba ile dengeler belirlemek. Sofistike bir üçüncü kişi için öyle büyük Bitcoin kullanıcıların kimliğini ortaya çıkarmak için tamamen mümkün çok gerçekleştirilen işlemler hakkında veri toplamak .

Eğer senin lüzum için anonim IP izlenebilirlik mücadele garanti, Tor gibi sağladığına bir katmanı yoluyla Bitcoin ağ veya sanal özel ağ (VPN) bağlamanız gerekir.

Tor

Tor resmi web sitesinden, Tor İstemcisi’ni yüklemek ve çalıştığından emin olun. Bitcoin müşterinizin ağ ayarları’na gidin ve SOCKS proxy için küme bağlantı, (Tor tarayıcı paket yüklüyse) 127.0.0.1 (olarak da bilinen localhost) 9050 (Standart Tor bağlantı noktası) veya bağlantı noktasının 9150 ile adres. Böylece istemcisiyle Tor üzerinden kullanmak için ayarlamak istiyorsanız, ilk blockchain Tor olmadan indirmek için iyi bir fikir olacağını ve o zaman kullanma Tor Tor doğrudan Internet bağlantınızı doğal olarak daha yavaş bir işlem gönderme zaman.

VPN

Tor yanı sıra kendi IP adresinizi gizlemek için bir VPN kullanmak mümkündür. Ancak bu değil oturum veya işlemler ortaya çıkarmak için VPN sağlayıcı güven gerekir hükmü ile geliyor. VPN sağlayıcıların çoğu yapılandırmalar veya ek yapılandırmaları Bitcoin istemcinizde gerçekleştirmek gerekli değildir otomatik olarak tüm hizmet onların aracılığıyla internet trafiğini yönlendirmek uygulamalar sağlar.

Genel (WIFI) ağ için fazladan bir katman gizli kalmak koşuluyla kullanın

Halk için WIFI Tor veya bir VPN ek olarak kullanıldığında, bir güvenlik katmanı anonimliğinizi için eklenir. Müşteri hizmeti için kaydolduğunda ev Internet servis sağlayıcıları müşteri adları, adresleri ve diğer kişisel bilgilerinizi toplamak. Kimliğinizi doğrudan IP adresinizin bağlı ve ne olursa olsun internet trafik kendi internet bağlantısı kullanarak oluştur.

Halk için WIFI internet bağlantısı yapmak için kişisel bilgilerinizi sağlamanızı geri için izlenecek etkinlik için daha zor hale gerektirmez. Ancak, hala dikkat etmeniz gereken başka şeyler vardır. Senin YAĞMURLUK adres yazmak büyük olasılıkla bilgisayarınızı tanımlamak için kullanılan genel WIFI operatör tarafından günlüğe kaydedilir. Birçok işletim sistemi üreten ve bunun yerine rasgele bir MAC adresi kullanarak ağ kartınızın gerçek MAC adresi sızmasına olanak sağlar. Bu genel WIFI ağa bağlanmadan önce her zaman yapılmalıdır. Ayrıca, hangi bağlantınız gibi kimliğinizi bağlantılı olabilir diğer yolları göz önünde bulundurun:

  • Güvenlik kameraları alanında

  • yinelenen olarak ve çalışanlar tarafından tanınan aynı WIFI konum kullanarak

  • yeri ürünleri satın almak için kredi kartı ile

  • sen-si olmak tarama şifresiz siteleri kişisel bilgilerinizi gönderdikten

Unutma, bu şifreli Tor veya bir VPN ile tüm kamu WIFI trafik tutmak için tavsiye edilir.

TL; dr; Bitcoin internet trafiğini Tor ve/veya bir VPNkullanarak gizleyin. Halk için WIFI ek bir ölçüt olarak kullanın.

Bitcoins anonim nasıl edinilir

Bitcoins daha sonra sikke için bağlantılar kimlik zinciri kırarak anonim mümkün iken, anonim kalmak için en iyi yolu bir Bitcoin işlem için ilk etapta bağlı kimlik bilgileriniz yok etmektir.

Bitcoins üzerinde exchange sitesinde alırsanız, onlar kaçınılmaz olarak adınız ile bağlı. Hükümet kimliğinizi taranmasını sağlayarak kimliğinizi doğrulamak çoğu alışverişi gerektiren Ayrıca faturalar veya fiziksel adres kanıtlamak için banka hesapları taranmasını sağlamak gerekebilir. Ayrıca, birçok hata sadece banka hesabı veya kredi kartı ile daha da Kimliğinizi kanıtlamak için kullanabileceğiniz ve izini sürmek kolay izi bırakarak Ulusal Döviz transferleri kabul ediyoruz. Bir kez bir geri çekilme adres değişim kayıtları sizin adınıza bağlı olduğu için yeni satın alınan bitcoins göndermek için Bitcoin adresi ile alışverişi sağlamak. Bu kayıtlar sızdırılmış, Yayınlanan veya kolluk tarafından istenen olabilir.

TL; dr; Bitcoin değişim belgeleri ve kim olduğunuzu kanıtlamak banka hesapları gerektirir. Bunları önlemek.

Bitcoins bizzat satın

Senin en iyi bahis bitcoins fiziksel para için satmak isteyen biriyle yüz yüze tanışmak için bitcoins anonim bir şekilde almak içindir. Nerede insanlar ticaret bulabilirsiniz ama en popüler sitesi LocalBitcoins Web sitelerinin bir dizi vardır. Anonim kalmak için aşağıdaki önlemler alınmalıdır:

  • Sizi tanımlamak için kullanılabilecek herhangi bir bilgi vermeyin. Gerçek adınız, kişisel e-posta adresi, telefon numarası veya fiziksel adresi vermeyin.

  • Telefon numaranızı vermeniz veya ticaret meetup koordine etmek için bir telefon kullanmak zorunda iseniz, bir telefon bul. Onlar ucuz konum ve para ile satın alınabilir.

  • Anonim gereksinimlerinize bağlı olarak, anonim Internet bağlantısı, Tor gibi LocalBitcoins ve defalık e-posta hesabınıza erişmek için kullanmak isteyebilirsiniz.

  • Ticaret Bitcoins para kazanmak için istekli olduğunu bir satıcı bulun.

  • Satıcı’nın gözden geçmiş ve onlar-si olmak almak diğer alıcılar, geribildirim ile yeni satıcılar ticaret değil.

  • Genel de kalabalık bir yerde buluşuruz. Aracınızın veya tespit onun plaka zorunda kalmamak için konuma bisiklet veya yürüyüş yararlı olabilir. Konuma park hatırı sayılır bir mesafe uzakta, sürücü veya bir arkadaş damla var kapalı ve seni alırım.

TL; dr; Yüz yüze bir yabancıyla fiziksel nakit satın Bitcoins son derece anonimdir.

Bitcoins posta para ile satın

Anonim para transferleri posta veya MoneyPak gibi belirli Ödeme sağlayıcılarıyla fiziksel para göndermek yoluyla da yapılabilir. Bu durumda satıcı-ecek sağlamak a posta adres yazmak ve toplayıp onlara ödeme gemi beklendiği. Bağlı olarak düzenleme şartları, satıcı ilk ödemeyi yapmanızı gerektirebilir veya bitcoins emanet hesabına yatar yer üzere anlaşmış olabilirsiniz. Ek güvenlik için paket taahhütlü posta göndermek, sigorta veya teslimat üzerine bir imza gerektir seçebilirsiniz. Paket sigortalanması, video veya fotoğraf posta kaybetme ya da paket çalmak Servisi durumunda değerini kanıtlamak için paketin içindekiler alarak düşünebilirsiniz.

Paket üzerinde iade adresi sağlamak seçerseniz, bu büyük olasılıkla daha fazla denetim için posta Hizmetleri tarafından (belki de x-ışını veya uyuşturucu köpek tarafından) işaretlenir. Paket Ayrıca işaretlenir çünkü mevcut değil, bir dönüş adresini kullanmak değil yapmaktır. Ayrıca, sevk irsaliyesi teslim başarısız olursa ve cant var olmak tümce Tekrar sendeyiz, fiziksel para tabii ki kayıp.

Ayrıca, birçok satıcı PGPkullanmayı tercih /GPG şifreli iletişim böylece onların posta adresi sadece size ortaya ve hiçbir zaman düz metin hizmetin sunucularında depolanır. PGP/GPG bilgisayarınıza kurulum, destek ve ortak anahtarınızı sağlamak tanıtımı için ödeme olabilir.

TL; dr; İade adresi (verildiyse) satıcı için bilinen rağmen e-posta ile gönderilen para ile satın Bitcoins biraz anonimdir.

Bitcoins bir ATM den satın

Daha fazla Bitcoin ATM’ler görünmüyor. Bazı yetki alanlarında onlar herhangi bir jeton satın alabilirsiniz, ama diğerleri tamamen anonim ve sadece bir kağıt cüzdan oluşturmak veya bitcoins bir adrese sonra besleme onları biraz para transferi önce kimlik bilgileri bir sürü için sorun. Böyle bir Bitcoin ATM bulabilirsem, mevcut piyasa fiyatı ödemek zorunda bile onlar anonim ve fazla uğraşmadan bitcoins almak için iyi bir seçim olacaktır — ama onlar nadirdir.

Online iş

Anonim olarak Bitcoins için başka bir yol ile online iş almaktır. Var oldukça şüpheli iş fırsatları bir sürü-se bile, her zaman egzersiz bir işi ve anonim kalmak bu tabii asla senin işverenlere gerçek kimliğini ortaya çıkarmak gerekli kabul ederken durum tespiti.

Reddit’ın Jobs4Bitcoins subreddit Bitcoins ödeme işler için bakmak için iyi bir yerdir. İş teklifleri [işe] olarak işaretlenmiş ve sizin gibi bir şey bulduğunda teması için size kalmış. Sen tabii ki aynı zamanda, pazarlanabilir reklam verebilirsiniz becerileri bir yazı ile [FORHIRE] ile işaretlemek emin olun.

Coinality şantiye istihdam, kategori, ödeme ve konum türüne göre filtre uygulanabilir iş teklifi çok iyi bir Bitcoin var. Çoğu iş teklifleri Coinality teknoloji ve internet ile ilgili ve birçok online–dan her yerde dünyada yapılabilir. Ayrıca potansiyel işverenlerin çekmek için özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Ayrıca küçük miktarlarda ziyaret siteleri ve izlerken reklamlar için ödeme siteler düzinelerce vardır, ama onlar genellikle zaman ve çabaya değer değildir.

TL; dr; Onlara için çalışma ile anonim bitcoins alabilirsiniz. Ama video izlemek veya bağlantıları tıklayın için sana para işleri önlemek — çok ödemeyecekler.

Madencilik

Önce var değil ve bu nedenle para elde etmek için anonim bir şekilde incelemesi nane taze bitcoins. Araştırma herkes nerede sadece özel araştırma donanım (ASICs sözde) bir kar oluşturmak için umut olabilir son derece rekabetçi bir pazar için emtia donanım ile yapabileceği bir şey yüzünden gelişti büyük downside.

Özellikle bir o daha fazla onun soran fiyat verecektir için aradığınız böyle Bitcoin madenciler, bulmak öyle kolay değildir. Bitcoins benim için zorluk sürekli artıyor, ağ’ın öz-denetim mekanizması nedeniyle ve sık sık Bitcoin madencilerin sadece daha sık sık–dan değil araştırma meraklıları için bir hayal kırıklığı olduğunu kanıtladı ön sipariş üzerinde satın alınabilir. Genellikle, bir büyük incelemesi işleminde yatırım yapıyoruz sürece daha maden ile daha fazla Bitcoins sadece satın almak için şans yok olarak ince vardır.

Anonim’ın iyiliği için bu yolu aşağı gidiş hala düşünüyorsanız, ödevini yap ve Bitcoin’ın zorluk artış araştırma ve ROI (yatırım getirisi) hesaplamalar için kullanılabilir incelemesi donanım ile ilgili. Ayrıca özel donanım üreticileri ve satıcıları ün dikkat.

TL; dr; Madencilik anonim, bitcoins almak için harika bir yoldur ama büyük bir ayarlıyoruz yatırım gerektirir ve paranızı geri yapacağız garantisi yok.

Kusurlu Bitcoins Temizleme

Zaten içinde olması bitcoins varsa bir link ile kusurlu bir şekilde seni teşhis edebilir, bu bağlantıyı kesmek ve etkili bir şekilde paraları yine anonim mümkündür. Eğer doğru yapılırsa, bu noktadan ileri gelecek hareketlerin için artık bağlı değil.

Bu amaçla mikserler (olarak da bilinen Tumbler) vardır. Sırayla geri bir ücret aynı tutardan verdiğiniz yeni adresi gönderir karıştırıcısına anonimleştirilir istediğiniz para gönderdiğiniz temel kavramdır. Geri aldığınız paralar karıştırma hizmeti tarafından tutulan bir büyük havuz vardır ve ideal olarak orijinal Madeni paralarınızı ilgisi olmayan.

Bu kavramın önemli eksiklik Merkezi onun doğasında var. Madeni paralarınızı geri vermek karıştırma hizmeti güvenmek zorundasın ve ayrıca herhangi bir gerçekleştirilen karıştırma hareketlerin kayıtlarını tutmayın güvenmek zorundasın. Belirli veri ile ne işleri var biliyorum asla bu yana özellikle ikinci noktası zordur. Karıştırıcı gerçekten herhangi bir işlem kayıt tutmaz bunu kanıtlamak imkansız zorundalar. Öte yandan, onlar veya bile onların verilerinde el zorunda kalıyor, bilmek yolu yoktur.

Merkezi mikserler üzerinde büyük bir gelişme de CoinJoin hareketleri aradım. CoinJoin kaç para hangi adrese gönderin birden çok kullanıcılardan gelen mutlak kesinlik ile söylemek imkansız kılan bir şekilde birlikte hareket sayısı havuzları. Çünkü bu tamamen katılımcılar arasında yapılan ve hiçbir noktada Madeni paralarınızı çalınan tehlikede CoinJoin bir üçüncü parti güven gerektirir en iyi parçasıdır.

Bitmixer merkezi bir karıştırma hizmetidir. Nerede karışık Madeni paralarınızı alırsınız bir veya daha fazla ileriye doğru adresi belirtmenizi sağlar. Ayrıca gecikme ve daha fazla işlemi özelleştirmek için adresleri arasında yüzde dağılımını belirtebilirsiniz. Belgili tanımlık tertibat ile işiniz bittiğinde, giriş adresi ve özel bir kod verilecektir. Kodunuzu Bitmixer birden çok kez kullandığınızda önceki karışımları kendi paraları girmesini önler. Bitmixer’ın ücretleri % 0.5 artı kullanılan her iletme adresi için ek bir 0.0005 BTC vardır.

Bitcoin sis Tor gizli servis şeklinde var merkezi bir karıştırıcı olduğunu. Gerçek sitesine erişmek için bir Tor tarayıcı etkingerekir. Karıştırmak istediğiniz para gönderdiğiniz bir hesap önce oluşturmanız gerekir. O zaman para çekme ve site otomatik olarak ödeme değişen tutarlar ve gecikmeler bir dizi rasgele talep edebilirsiniz. Ücreti de % 1 ve %3 depozito başına arasında randomize.

TL; dr; Bitcoin karıştırıcı Madeni paralarınızı başkalarının paraları ile birçok kez üzerinde swapping tarafından kimliğinizi belirli bitcoins üzerinden bağlantısını yardımcı olabilir.

DarkWallet

Bitcoin hala yerine yeni bir teknolojidir ve girişimleri anonim kullanım ile iyi kullanılabilirlik mümkün kılmak için bile genç. Bir umut verici bu konuda anonim ve mahremiyet mümkün olduğunca kolay yapar bir Bitcoin cüzdan kitleler için olmayı amaçlayan DarkWallet, projesidir. DarkWallet Alfa bilgisayar yazılımı aynı derecede geçende serbest bırakmak ve daha fazla test ve geliştirme tamamlandı kadar henüz gerçek bitcoins ile kullanmak için tavsiye edilmez. Nihai amaç CoinJoin hareket, stealth adresi kamuoyuna olsa bile alıcı gizlemek için yardım) stealth adresleri (ve Tor gibi proxy ağlar üzerinden erişim dayalı bir cüzdan oluşturmaktır. DarkWallet Chrome ve Firefox için bir eklenti olarak kullanılabilir.

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top