Najlepsze filmy jak działa Bitcoin

complex equation

Oto lista najlepszych filmów, które opisują szczegóły techniczne Bitcoin — pomagają zapewnić bardziej zaawansowanej znajomości i nakrętki które sprawiają, że Bitcoin działa.

Jeśli jesteś nietechnicznym człowiekiem i nie masz pomysłu Czym jest Bitcoin, to prawdopodobnie najlepiej najpierw obejrzeć Top pięć filmów tego wyjaśnienia Bitcoin (Fast) jako podkład.

Poniższe filmy są wymienione w kolejności rosnącej, głębokości: dalsze w dół listy, film jest, im głębiej dziury królików idzie. Tak poczuć się komfortowo, umieścić na swoim opiekuna kieszeni i przygotuj się oswoić kryptowaluta, znany jako Bitcoin.

Jak działa Bitcoin w 5 minut przez Scott Driscoll

Dlaczego jest to dobre

Krótki, wystarczy patrzeć na dym przerwie w pracy (ale gość mówi szybko, więc może trzeba rewatch niektórych częściach — wiem, że zrobiłem).

Film ma informacyjny grafiki, który krótko ilustrują mechaniki Bitcoin: zdecentralizowane sieci P2P, podpisy cyfrowe i dowód pracy.

Jak działa Bitcoin pod maską przez Scott Driscoll

Dlaczego jest to dobre

Kolejny wielki film przez Scott Driscoll — to jest znacznie wolniej tempie niż jego poprzedni film i nurkowań na o wiele więcej szczegółów, wszystko w ciągu 23 minut.

Wideo używa prostego języka i podstawowe animowane ilustracje do daje wielki przegląd kluczowych pojęć, które sprawiają, że Bitcoin działa.

Gdzie jest niedokładne

 • 0:43 — “… węzły lub komputery w sieci Bitcoin tej transakcji dotyczą ich kopię księgi…”

  To jest trochę uproszczenia. Węzły przekaźnikowe nowych transakcji do innych węzłów w sieci, jeśli transakcja przechodzi weryfikację podstawowych (np. Jeśli niewykorzystanych wyjść istnieje, ma prawidłowy podpis i nie jest podwójne wydatki). Jednak nie na stałe stosują nowe transakcje do własnych ksiąg, w tym momencie.

  Nowe transakcje są stosowane po Górnika “znajduje blok” i emituje go w sieci. W tym momencie węzłów dodać tego bloku transakcji do własnej księgi (aka blockchain). To jest wyjaśnione bardziej szczegółowo w dalszej części wideo.

 • 18:16 — “co cztery lata Nagroda bloku przecięta na pół…”

  Nagroda bloku jest przecięta na pół dla każdego 210.000 bloków, które znajdują się — cztery lata jest tylko o szacowany czas potrzebny (6 bloków na godzinę * 24 * 365 * 4 = 210,240).

Khan Academy – kurs Bitcoin przez Khan Academy

Dlaczego jest to dobre

Khan Academy jest renomowanych online organizacji edukacyjnych, i ich 7 wideo serii wykładów Bitcoin daje wiele informacji na temat protokołu Bitcoin w bardziej zrelaksowany tempie. Wykładowca, Zulfikar Ramzan, robi świetną robotę opisując szczegóły Bitcoin za pomocą wirtualnej tablicy i języka, który nie jest przytłaczająca wypełnione technicznego żargonu.

Gdzie jest niedokładne

 • Informacje ogólne o 4:45 — “… i pozostałe 2 Bitcoiny są gonna być… opłata za transakcję”

  Ten przykład transakcji nie jest najlepszym przykładem: płatny 2 bitcoin jest ogromne opłaty, że większość ludzi nigdy nie będzie wolontariusz do zapłaty. Obecnie zazwyczaj opłaty transakcji bitcoin jest 0001 BTC za transakcję lub odpowiednik pare groszy (w USD).

Odwołania i dodatkowe czytania

Bitcoin Video Crash Course 

Dummy-proof explainer videos enjoyed by over 100,000 students. One email a day for 7 days, short and educational, guaranteed.

We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.