You are at: Home » Najlepsze filmy jak działa Bitcoin

Najlepsze filmy jak działa Bitcoin

Last updated on:
Fact Checker
complex equation

Oto lista najlepszych filmów, które opisują szczegóły techniczne Bitcoin — pomagają zapewnić bardziej zaawansowanej znajomości i nakrętki które sprawiają, że Bitcoin działa.

Jeśli jesteś nietechnicznym człowiekiem i nie masz pomysłu Czym jest Bitcoin, to prawdopodobnie najlepiej najpierw obejrzeć Top pięć filmów tego wyjaśnienia Bitcoin (Fast) jako podkład.

Poniższe filmy są wymienione w kolejności rosnącej, głębokości: dalsze w dół listy, film jest, im głębiej dziury królików idzie. Tak poczuć się komfortowo, umieścić na swoim opiekuna kieszeni i przygotuj się oswoić kryptowaluta, znany jako Bitcoin.

Jak działa Bitcoin w 5 minut przez Scott Driscoll

Dlaczego jest to dobre

Krótki, wystarczy patrzeć na dym przerwie w pracy (ale gość mówi szybko, więc może trzeba rewatch niektórych częściach — wiem, że zrobiłem).

Film ma informacyjny grafiki, który krótko ilustrują mechaniki Bitcoin: zdecentralizowane sieci P2P, podpisy cyfrowe i dowód pracy.

Jak działa Bitcoin pod maską przez Scott Driscoll

Dlaczego jest to dobre

Kolejny wielki film przez Scott Driscoll — to jest znacznie wolniej tempie niż jego poprzedni film i nurkowań na o wiele więcej szczegółów, wszystko w ciągu 23 minut.

Wideo używa prostego języka i podstawowe animowane ilustracje do daje wielki przegląd kluczowych pojęć, które sprawiają, że Bitcoin działa.

Gdzie jest niedokładne

 • 0:43 — “… węzły lub komputery w sieci Bitcoin tej transakcji dotyczą ich kopię księgi…”

  To jest trochę uproszczenia. Węzły przekaźnikowe nowych transakcji do innych węzłów w sieci, jeśli transakcja przechodzi weryfikację podstawowych (np. Jeśli niewykorzystanych wyjść istnieje, ma prawidłowy podpis i nie jest podwójne wydatki). Jednak nie na stałe stosują nowe transakcje do własnych ksiąg, w tym momencie.

  Nowe transakcje są stosowane po Górnika “znajduje blok” i emituje go w sieci. W tym momencie węzłów dodać tego bloku transakcji do własnej księgi (aka blockchain). To jest wyjaśnione bardziej szczegółowo w dalszej części wideo.

 • 18:16 — “co cztery lata Nagroda bloku przecięta na pół…”

  Nagroda bloku jest przecięta na pół dla każdego 210.000 bloków, które znajdują się — cztery lata jest tylko o szacowany czas potrzebny (6 bloków na godzinę * 24 * 365 * 4 = 210,240).

Khan Academy – kurs Bitcoin przez Khan Academy

Dlaczego jest to dobre

Khan Academy jest renomowanych online organizacji edukacyjnych, i ich 7 wideo serii wykładów Bitcoin daje wiele informacji na temat protokołu Bitcoin w bardziej zrelaksowany tempie. Wykładowca, Zulfikar Ramzan, robi świetną robotę opisując szczegóły Bitcoin za pomocą wirtualnej tablicy i języka, który nie jest przytłaczająca wypełnione technicznego żargonu.

Gdzie jest niedokładne

 • Informacje ogólne o 4:45 — “… i pozostałe 2 Bitcoiny są gonna być… opłata za transakcję”

  Ten przykład transakcji nie jest najlepszym przykładem: płatny 2 bitcoin jest ogromne opłaty, że większość ludzi nigdy nie będzie wolontariusz do zapłaty. Obecnie zazwyczaj opłaty transakcji bitcoin jest 0001 BTC za transakcję lub odpowiednik pare groszy (w USD).

Odwołania i dodatkowe czytania

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top