Cienki klient

Zubożony klient jest rodzajem oprogramowania portfel Bitcoin, który działa jako węzeł sieci P2P lub pobrać całą blockchain. Zamiast tego śledzi transakcje Bitcoin przez badanie pojedynczego elementu równorzędnego serwera w sieci Bitcoin, tylko dla transakcji, które mogą obejmować adresy w jego portfelu. Ta funkcja jest znany jako prosty weryfikacji płatności (SPV).

Bardziej podatne na podwójne spędzić czas ataki, cienkich klientów są znacznie bardziej wydajne pod względem przestrzeni dyskowej, przepustowości i czasu potrzebnego do sprawdzenia transakcji. Ta zwiększona wydajność sprawia, że cienkich klientów bardziej odpowiedni portfel Bitcoin do użytku na urządzeniach takich jak telefony komórkowe.

Jednak większość cienkich klientów nie w pełni chronić prywatność użytkownika: ujawniają adresu IP użytkownika i adresów, które należą do użytkownika portfel z serwerem SPV.

Dla porównania “pełnego klienta” pobrań i synchronizuje całą blockchain na twoim komputerze. W momencie pisania tego tekstu rozmiar blockchain jest ponad 16GB.

Bitcoin Video Crash Course 

Dummy-proof explainer videos enjoyed by over 100,000 students. One email a day for 7 days, short and educational, guaranteed.

We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.