You are at: Home » Ważne rzeczy dla nowych Bitcoiners

Ważne rzeczy dla nowych Bitcoiners

Last updated on:
Fact Checker
caution with bitcoin

Poniższa lista zawiera niektóre podstawowe informacje dla tych, którzy chcą zacząć z Bitcoin. Mam nadzieję, że to pomoże Ci uniknąć niektórych typowych pułapek i bóle głowy.

 • Bitcoin jest nie z natury anonimowe

  Bitcoin jest pseudonimem. Transakcji Bitcoin nie zawierają żadnych informacji umożliwiających identyfikację, ale każda transakcja zawiera adresów Bitcoin nadawcy i adresaci transakcji. Wszystkie transakcje są stałe publiczne dane dostępne dla każdego, kto do wglądu.

  Jeśli prawdziwą tożsamość można w każdym razie związany z jednego z adresów Bitcoin, wszystkie transakcje z udziałem tego adresu może wstecz do Ciebie. To najczęściej występuje podczas ujawniania własności adresu, na przykład przez publikowania adresów Bitcoin na publicznej stronie internetowej (np. osobistym blogu, forum lub serwisu społecznościowego), lub dostarczanie online wymiany z prawdziwą tożsamość do celów weryfikacji. Dodatkowo przy użyciu Bitcoin kubek lub usługi mieszania może pomóc, jeśli zostały wprowadzone do tego scenariusza.

  Ponadto podmiot, który można analizować znaczna część ruchu internetowego (czyli NSA) potencjalnie może określić adres IP nadawcy transakcji Bitcoin. Jednak przy użyciu narzędzia sieciowe takie jak 3rd party VPN lub sieci Tora na nadawanie transakcji mogą być pomocne w obejście tego typu analizy sieci.

  Fizycznych pieniędzy jest bardziej anonimowe niż Bitcoin.

  Aby uzyskać więcej informacji zobacz Przy użyciu Bitcoin anonimowo.

 • Trzeba zabezpieczyć Twój portfel Bitcoin

  Bezpieczeństwo jest istotną częścią własności bitcoin. Setki tysięcy bitcoiny zostały nieodwracalnie straty z powodu kradzieży, awarii dysku twardego i zapomnienia. Ochrony i tworzenia kopii zapasowych portfela jest koniecznością.

  Portfele offline i zaszyfrowane są najbardziej bezpieczna opcja, ale mogą być podatne na fizyczne kradzieży, utraty lub zapominając o swoje hasło. Zobacz mój przewodnik do wyboru portfela dla najlepszych praktyk bezpieczeństwa i procedury tworzenia kopii zapasowych. Dodatkowo Spójrz na Piachu Podstawowy Poradnik zabezpieczeń na reddit. Obejmuje on podstawy jest zabezpieczeń świadomego użytkownika Bitcoin.

  Jeśli przechowujesz swoje bitcoiny z 3rd party, upewnić się, są renomowane, wiarygodne i mają praktyk bezpieczeństwa do przechowywania bitcoins, jak za pomocą metody chłodni dla większości ich funduszy.

 • Nie należy przechowywać duże ilości bitcoinów w portfela online

  Było wiele przypadków z 3 stron, utrata lub kradzież bitcoinów. Powody są zazwyczaj hacking, kradzieży przez operatora usługi, lub straty z przyczyn technicznych.

  Jeśli musisz użyć portfela online, starać się utrzymać ilość bitcoinów tam przechowywane na niewielką ilość. Zawsze jest szansa, że nigdy nie dostaniesz je ponownie.

 • Nie używaj portfela mózgu, chyba że wiesz co robisz.

  Portfele mózgu są Bitcoin klucze prywatne generowane programowo, za pomocą tylko hasła. Eliminuje konieczność przechowywania portfel plik na komputerze. Ktoś znający hasło można wygenerować klucz prywatny i wydawać bitcoiny, wszystkie należące do niego.

  Zautomatyzowane boty na świecie wywołały już miliony mózgu portfele z wspólnych haseł. Monitorują one łańcucha bloków dla transakcji wysyłane do tych portfele. Jeśli hasło portfel mózgu jest wspólny zbiór słów, frazę Znalezione w książce lub linii z filmu, wszelkie bitcoins wysłana do niego zostanie skradziony w ciągu kilku sekund. Ludzie są ubogich źródeł losowości i stąd wymyślić-losowych haseł. Tak tylko za pomocą portfela mózgu Jeśli jesteś bardzo pewny, że hasła nigdy nie może być znaleziony.

 • Transakcje są nieodwracalne

  Po wysłaniu bitcoinów i transakcji zostały wystarczająco potwierdzone, nie można cofnąć transakcji. Istnieje sposób odzyskać swój bitcoins. Więc być bardzo ostrożnym podczas wprowadzania kwoty i adres adresata transakcji Bitcoin.

  Jeśli transakcja nie zostały wystarczająco potwierdzone (6 potwierdzeń powszechnie uznaje się za wystarczająco potwierdzone), może być możliwe dla kolejnych transakcji sprzecznych przyjmowane a nie oryginalny, niepotwierdzone transakcji. Znany jako próba Dwuosobowy wydatki, to występować, jeśli konflikt transakcja jest szybko transmisji do sieci po oryginał. Zazwyczaj Górnik będzie tylko zaakceptować pierwszej transakcji widziałem w sieci i ignorowania kolejnych transakcji sprzecznych. Ale niektórzy górnicy były znane wybrać konflikt transakcja, jeśli płaci wyższą opłatę. Dodatkowo konflikt transakcja może dość szybko transmisji do pojawiają się jako pierwszej transakcji do innych węzłów w sieci. Jeśli dwóch górników rozwiązać bloki w mniej więcej tym samym czasie, może wystąpić bloku łańcucha widelec : dwie różne wersje transakcji księgi istniejące w tym samym czasie.

  Ostatecznie będzie jedną z transakcji stać się prawidłowe i ignorowane przez innych. Jeśli jedna z transakcji została uwzględniona w bloku po raz pierwszy, inne zostaną odrzucone. Jeśli nastąpiło rozwidlenia łańcucha bloku, ostatecznie jednej wersji łańcucha bloków staną się dłużej niż inne, i transakcji w łańcuchu dłużej będzie uważane za ważne.

  W związku z tym jeśli użytkownik akceptuje bitcoiny jako płatność za przedmiot fizyczny, należy poczekać, aż transakcja jest wystarczająco potwierdzone przed przekazaniem towaru.

 • Nie więcej inwestować w Bitcoin, niż można sobie pozwolić na utratę

  To powinno być oczywiste, ale jeśli wydając pieniądze na bitcoins, być przygotowanym, że go stracić większość lub wszystkie jego wartości. Cena jest obecnie bardzo niestabilne, z wielu powodów:

  • Bitcoin jest bardzo młody i wciąż zyskuje zaufanie społeczeństwa.

  • Publiczne zaufanie i zainteresowanie jest mocno kołysał Bitcoin na podstawie powiązane zdarzenia i mediów.

  • Większość Bitcoiny mogą być własnością mały procent społeczeństwa, która potencjalnie pozwala tych ludzi do manipulacji cenami. To taktyka przykład sprzedaje ogromne ilości bitcoin podczas imprez panice sprzedają, i konieczności zakupu ogromne kwoty raz DNA cena się.

  Mimo, że jest to mało prawdopodobne, jeśli okaże się w protokole Bitcoin, fundamentalny błąd to bardzo możliwe, że cena bitcoina może być zmniejszona do prawie nic.

 • Wyszukiwanie jest tylko zyskiem z drogich komputerów ASIC

  W pierwszych dniach Bitcoin wydobywano bloki, przy użyciu procesora adoptujących pierwszych komputerów osobistych. Dziś, większość wydobycie odbywa się przy użyciu komputerów ASIC z sprzęt specjalnie zaprojektowany, aby zrobić tylko jedno: Kopalnia bitcoins. Od czasu wydania sprzętu ASIC Bitcoin zawrotnym tempie trudności wydobycia. Tysiące ludzi kupili i uruchomić te komputery 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przesuwając trudności coraz wyższe.

  Chyba, że jesteś w stanie wydać kilkadziesiąt tysięcy dolarów na sprzęt górniczy, uruchamiania i energii elektrycznej koszty będą znacznie większe, niż mogą być uzyskane przez górnictwo bitcoins.

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top