You are at: Home » Problemy z Bitcoin

Problemy z Bitcoin

Last updated on:
Fact Checker
bitcoin is hard

Bitcoin jest rewolucyjna technologia, która już zmienia świat — ale nie jest doskonały. Najbardziej godne uwagi są jego ulżyć od używać problemy, które mogą utrudnić głównego nurtu przyjęcia, jeśli nie niemożliwe. Poniżej wymienione są niektóre z istniejących błędów z Bitcoin i jej praktyczne wykorzystanie.

 • Bitcoin jest trudne do zrozumienia

  Bitcoin jest istnienie wyłącznie cyfrowy, nowość i złożoności technicznej są duże przeszkody dla większości ludzi. Wiele osób (zwłaszcza starszych pokoleń) zmagają się z faktem, że nie można trzymać Bitcoin w Twoich rękach. Lub że nie pochodzi z banku, firmy lub rząd. Angażowanie się w Bitcoin wymaga komputera lub urządzenia. I dawanie dogłębne wyjaśnienie, jak działa Bitcoin do nietechnicznego odbiornik można zostawić je z błyszczących oczach stare. Te bariery wejścia przyczyniają się do niewiedzy, dezinformacji i nieufność wobec tych nowych do Bitcoin.

  Komplikacje techniczne Bitcoin nie może być uproszczony w najbliższym czasie, ale istnieje duża społeczność nakładu pracy aby rozwiać mity i zapewniają edukację Bitcoin (tzn. Filmy Bitcoin 101, wymiany Bitcoin stosu, itp.). Usługi stron trzecich i przedsiębiorstw powstały w celu ułatwienia użycia Bitcoin, takie jak portfel usług jak Coinbase i blockchain.info.

 • Bitcoin wymaga od użytkowników być dobrze zorientowanych w zabezpieczenia komputera

  Zazwyczaj jeden plik na komputerze użytkownika Bitcoin jest ostateczny klucz dostępu do użytkownika bitcoins. Jeśli plik ten Portfel zostanie zgubiony lub skradziony, wszystkie osoby bitcoiny są najprawdopodobniej odszedł na zawsze.

  Zaszyfrowanych portfele? Składowanie w chłodni? BIP0038? Terminologia dotycząca zabezpieczeń Bitcoin czyta się jak inny język laika. Nauka najlepsze rozwiązania w zakresie ochrony własnego Bitcoiny mogą być przytłaczające.

  Wiele usług online portfel i przedsiębiorstw została założona na odciążenie od użytkownika wymagania w zakresie zabezpieczeń. Ludzi można wpłacać ich bitcoiny z usługą, aby uniknąć konieczności zabezpieczenia i tworzenie kopii zapasowych ich portfele Bitcoin. Wciąż jeszcze za pomocą tych usług wymaga podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa komputerowego, jak za pomocą silnych haseł i uwierzytelniania dwuczynnikowego, aby zapobiec nieautoryzowanego dostępu. Ponadto tych usług sektora prywatnego są ciągle obiektem ataków, a niektóre zostały pomyślnie hacked i użytkownika złożone skradzione bitcoins. Podstawowy problem z tych usług jest zaufanie: Jeśli złożenie bitcoiny z kimś innym, musi ufać im bezpiecznie trzymać swoje fundusze, (podobnie jak w banku). Niestety zostały już wiele wystąpień Bitcoin usługi operatorów zjechania z bitcoinów deponentów.

 • Bitcoin jest powolny i niepraktyczne dla transakcji detalicznych

  Nowa transakcja jest audycja do sieci Bitcoin, to zazwyczaj niewidoczne dla odbiorcy w ciągu kilku sekund. Ale w niektórych przypadkach może to potrwać kilka minut do transakcji do podróży w sieci i dotrzeć do odbiorcy połączenia, powodując niewygodne poczekaj zarówno kupującego jak i sprzedającego.

  Dodatkowo chyba że Kupujący wyraża zgodę na nie czekać około godzinę dla transakcji, aby być wystarczająco potwierdzone, sprzedaż przedmiotów fizycznych i cyfrowych są podatne na podwójne spędzić ataków. Zła nabywcy mogą przenosić dwie transakcje powodujące konflikt przy użyciu tych samych bitcoinów w tym samym czasie: jeden zapłacić sprzedawcy, a druga transakcja płacić sami. Sprzedawca może zobaczyć pierwszej transakcji początkowo i rozważyć kolejność wypłacane bez oczekiwania na transakcji potwierdzić i umożliwić nabywcy do chodzić na drzwi z element. Następnie drugi transakcji staje się trwale potwierdzone w blockchain po fakcie, unieważniania pierwszej transakcji! W takim przypadku sprzedawca jest w zasadzie ofiarą kradzieży.

  Bieżącego rozwiązania dla tego scenariusza jest dla kupców korzystać 3rd party Bitcoin dostawcę usług płatniczych jak bitpay.com do obsługi przetwarzania transakcji. BitPay pochłania wszystkie podwójne spędzić ryzyka dla kupca i twierdzi, że “doświadczonych zero przypadków nadużyć płatności”. Choć nie jest całkowicie jasne, jak Bitpay łagodzi podwójne spędzić ataków, szacuje się, że usługi płatności Bitcoin takie jak te są dobrze połączone z sieci Bitcoin poprzez dużą liczbę węzłów Bitcoin na całym świecie, które pomaga w wykrywaniu Dwuosobowy spędzić ataków.

 • Bitcoin jest nie ochrony konsumentów wbudowane

  Firmy obsługujące karty kredytowe i firmy przetwarzania płatności (na przykład Paypal) można chronić kupujących od nieuczciwych sprzedawców z obciążeniami zwrotnymi. Jeśli konsument dokona zakupu za pomocą płatności procesor usług i jest w stanie wykazać, że zostały one zostały oszukany przez nierzetelne sprzedawca, firmy przetwarzania płatności często zwróci nabywcy ich funduszy.

  Bitcoin oferuje nie takiej ochrony: transakcje są nieodwracalne, więc Kupujący musi ufać sprzedawcy dostarczyć. Wielu użytkowników Bitcoin powiedzieć, że to jest funkcją, nie oznaka słabości i po prostu wymaga od kupujących zrobić swoje due diligence przed wysłaniem sprzedawcy swoje pieniądze. Plus, nieodwracalne transakcje ochrony sprzedających z nieuczciwe obciążenia zwrotne.

 • Bitcoin posiada techniczne niedociągnięcia na zorganizowane ataki

  Sybil ataki, ataki 51%i ataki typu odmowa usługi nie są w stanie “złamania Bitcoin”, ale one tymczasowo zakłócić węzłów w sieci lub umożliwiają podwójne spędzić transakcji. Ściągając zorganizowanych ataków na dużą skalę wymaga dużo drogich moc obliczeniową i staje się coraz bardziej nieprawdopodobne jako węzły bardziej szczery i górników przyłączyć się do sieci. Jako z jeszcze, było znane żadne powszechne awarii lub podwójne spędzić ze względu na tego typu ataki.

  Zobacz stronę “Słabości” Bitcoin wiki dla całej listy luk w zabezpieczeniach.

Bitcoin jest nie dla wszystkich… jeszcze

Bitcoin został zaprojektowany, aby być trustless: Ci nie trzeba umieścić swoje zaufanie w organ centralny, do tworzenia, dystrybucji i zarządzać pieniędzmi. Wpływają na stronie jest to, że Bitcoin wymaga większej odpowiedzialności od użytkownika końcowego do wiedzę na temat jego właściwości i bezpiecznego użytkowania. I ponieważ Bitcoin jest pomysł całkowicie nowe i złożone, to zajmie trochę czasu dla większości ludzi.

Ale, że wiedzy nie musi być bezwzględna; możesz zaufać 3 stron do obsługi bardziej technicznie szczegółowe obowiązki dla Ciebie (tak jak wiele osób decyduje się użyć Paypal, usług błyskawicznego i banki do secure, obsługi i przesyłanie ich pieniądze). Nowych przedsiębiorstw i entreprenuers budują te rodzaje infrastruktury naprawić niektóre powyższe słabości i uczynić Bitcoin bardziej dostępne dla ogółu publicznego.

Jeśli używasz jednej z tych usług, upewnij się, że ma ona reputację godne zaufania po raz pierwszy. Google gówno z nich dowiedzieć się rzeczy takie jak:

 • Gdzie znajduje się usługa?

 • Czy publikują adresu fizycznego?

 • Czy one ujawniać swojej tożsamości lub są one pracy anonimowo?

 • Co mówią inni o nich w forum i opinie?

Najważniejsze jest to, że Bitcoin jest wciąż bardzo nowy i powinny być uznane za eksperyment. Ludzie, którzy nie są jeszcze wygodne z poruszanych powyżej chyba nie należy używać Bitcoin.

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top