You are at: Home » Dlaczego Bitcoin ma wartość

Dlaczego Bitcoin ma wartość

Author
Last updated on:
Fact Checker
stacks of coin cash y'all

W ciągu ostatnich 3 lat ma rakieta kurs Bitcoin. Na początku stycznia 2011 1 bitcoin zamieniłbym za około $0.31 USD. Obecnie na początku kwietnia 2014 r., 1 bitcoin pobierze 445 USD. To wzrost o około 143,548% w ciągu 3 lat.

Dlaczego ktoś miałby płacić że dużo “prawdziwe pieniądze” dla niektórych składa się cyfrowy hoosie Siema jej że nie można nawet trzymać w ręce?

Odpowiedź pochodzi od zrozumienia, że każda forma pieniędzy, z dolarów złota do bitcoinów, tylko jest cenne, jeśli ludzie uważają, że są cenne. Pieniądze warto opiera się całkowicie na indywidualne odczucia. Jeśli ufasz i wartości w postaci pieniędzy, możemy przyjąć go w zamian za naszych własnych dóbr i pracy. Ale nasze zaufanie w szczególności formy pieniądza nie jest arbitralna lub bez powodu. Prawie każdy rodzaj popularne pieniędzy w historii posiadał szczególne cechy, które spowodowały ludzie chcą go używać.

Bitcoin posiada prawie wszystkie właściwości pieniądze bezpieczne, dźwięku i przydatne. A jeśli nowa forma pieniędzy posiada wystarczającą ilość tych cech, szczególnie do punktu, gdzie jest to korzystne do użytku przez inne istniejące formy pieniądza, osób dobrowolnie zdecyduje się przyjąć jako płatności i trzymać go jak przechowywać wartości. Zapotrzebowanie wzrasta, wzrasta wartość, i kurs wymiany idzie w górę.

Przyjęcia Bitcoin jako środek płatniczy jest rozpowszechnione przez cały najnowsze wiadomości. BitPay teraz przetwarza płatności Bitcoin dla ponad 10 000 kupców, Virgin Atlantic będzie leci w kosmos za bitcoinyi Overstock.com rozpocznie przyjmowanie bitcoinów w 2014. Być może najbardziej wymownym wszystkich jest to, że Agencja Towarzyska w UK teraz akceptuje bitcoiny jako zapłata za ich usługi “Towarzystwa”. Niektórzy mogą powiedzieć, że jeśli ludzie będą mieć seks dla Bitcoin, a do pieniędzy.

To nie zniżki, że niektóre z krótkoterminowych zysków i strat, który doświadczył Bitcoin może być z powodu spekulacji. Inwestorzy chcą zrobić szybkie zyski są wylewanie gotówki na Bitcoin; Aby nie używać go jako środek wymiany, ale później sprzedać dla łatwego zysku. Bąbli mieć zawyżone i rozpłakała się dramatyczne awarie jak panicznie spekulantów sprzedaży poza ich gospodarstw na rozprawy słowo Bitcoin negatywnych związanych z wiadomości i wydarzenia.

4 year median BTC/USD mtgox price on logarithmic scale
unmodified screenshot from bitcoincharts.com, CC ASA 3.0 license

Jeszcze Bitcoin jest wciąż nową koncepcję jeszcze w powijakach. Rynek jest próbuje dowiedzieć się, ile to jest warte, powodując krótkoterminowych cena będzie bardzo niestabilne. Czas porusza się Bitcoin staje się bardziej odkryte i równomiernie, wartość rynkowa staną się mniej lotnych. Na przykład, kiedy w 4 roku, w którym ceny Bitcoin jest wyświetlane na skali logarytmicznej, staje się jasne, że każde kolejne bańki było mniej dramatyczne (pod względem wielkości zamówienia) i długoterminowe ceny stale przeniósł się do góry.

Właściwości pieniądze

Oto lista niektórych z najważniejszych właściwości dźwięku pieniędzy, a następnie podstawowe tabelę określającą różne formy pieniądze i właściwości, które mają zastosowanie.

  • Ograniczona podaż/rzadko: w postaci pieniędzy, aby odnieść sukces, musi być dostępna w ograniczonych ilościach. Jest to podstawowe podaży i popytu: małe, stałe dostawy zazwyczaj równa się pewną ilość wartość. Tym bardziej rzadkie, substancja jest, tym bardziej jest zazwyczaj wyceniane.

  • Narzędzie: narzędzie obiekt odgrywa duży czynnikiem określania jego wartości. Bardziej przydatne przedmioty dają większe zapotrzebowanie i w związku z tym polecenie wyższą cenę.

  • Zamienny: pojedyncze jednostki pieniędzy muszą być identyczne i wymienne między sobą. W przeciwnym wypadku powstają konflikty: niektóre z nich kończy się o większą wartość niż inne, bardziej utrudniając handel.

  • Divisible: zdolność do podziału na mniejsze kawałki jednostka jest niezbędne dopasować konkretnych cen, podobnie jak mniejsze płatności za tanie towary i usługi. Pieniądze, niewystarczająco małych jednostek, lub zniszczone przez podzielenie go na mniejsze części, jest dalekie od ideału.

  • Podrobione dowód: Jeśli pieniądze mogą zostać sfałszowane, nie może posiadać wartość. Podrabianie tworzy fałszywe postrzeganie wartości od bezwartościowości i sztucznie nadmuchuje podaży pieniądza, obniżając wartość innych jednostek.

  • Rozpad dowód: jednym z celów pieniądz jest środek przechowywania wartości. Jeśli jednostki pieniężne mają tendencję do rot lub znikają w czasie, nie ma dostatecznej motywacji do przechowywania lub przyjąć pieniądze jako formy płatności.

  • Łatwo zbywalne: pieniądze istnieje również być używane jako metoda programu exchange. Jeśli pieniądze nie można wygodnie wymiany towarów i usług, nie będzie go używać.

  • Dobrowolne/niekontrolowane przez organ: tej właściwości oznacza, że wykorzystanie pieniędzy nie jest nakazane przez organ. Ludzie powinny być wolne do wykorzystania pieniędzy, tylko wtedy, gdy zdecydujesz się zrobić. W przeciwnym razie będą ostatecznie wybierz inną formą pieniędzy lub bunt przeciwko władzy. Dodatkowo, jeśli organ jest kontrola podaży pieniądza, organ musi być zaufany aby nie nadużywać jego moc do tworzenia pieniędzy i nie po to, aby ograniczyć jak i kiedy można wydać pieniądze. Pieniądze niesprawiedliwie kontrolowane przez organ zostanie opuszczony przez wolna, ogólne publicznie.

  • Anonymous: wszyscy ludzie mają prawo do prywatności, która obejmuje prowadzenie wiedzy, jak, kiedy i gdzie ich pieniędzy jest spędził i otrzymała ograniczona.

Porównanie różnych form pieniędzy

Kryptowaluta – Bitcoin, Litecoin, itp.
Ograniczona podaż/rzadko Tylko stała kwota kiedykolwiek mogą być tworzone, np. Bitcoin jest ograniczona do 21 milionów jednostek BTC.
Narzędzia Protokół Bitcoin posiada zdolność do innych zastosowań (kontrakty, dowód własności, itp.), ale może to brak natychmiastowej narzędzie do kogoś w sytuacji dire straits.
Produktem zamiennym Obecnie zamienny, choć w przyszłości, niektóre monety skażone przez takie rzeczy jak kradzieży może być warte mniej do określonych osób.
Podzielna Bitcoin jest podzielna do 8 miejsc po przecinku.
Podrobione dowód Nie może być podrobiony, jak historia każdej jednostki mogą być śledzone i zweryfikowane do jego pochodzenia. Teoretycznie jednak podwójne spędza maja być możliwe podczas ataku 51 procent.
Rozpad dowód Gdy jest właściwie przechowywany z wielu kopii zapasowej kopii, portfel Bitcoin nie jest podatne na próchnicę. Wyjątek będzie zapomniane hasła szyfrowane portfele lub fizyczne zniszczenie wszystkich kopii zapasowych.
Łatwo zbywalne Jednym z najbardziej znanych cech kryptowaluta jest, że mogą być wysyłane natychmiast na świecie, i transakcji zazwyczaj potwierdzić w ciągu godziny.
Dobrowolne/niekontrolowanego przez organ Nie kontrolowane przez urząd. Użycie nie jest nakazane przez organ.
Anonimowy Bitcoin jest pseudoanonymous, więc użycie potencjalnie mogą być połączone z Twoją tożsamość.
Waluty fiat – dolary, euro, pesos
Ograniczona podaż/rzadko Fiat nie maj¹cy poparcia w walucie mogą być tworzone w kaprys przez rządy i banki.
Narzędzia Fiat narzędzie może być ograniczone do bloki systemu rozpalenia kominka i papier toaletowy.
Produktem zamiennym Większość waluty fiat jest identyczne i zamienne.
Podzielna Normalnie podzielna do 2 miejsc po przecinku.
Podrobione dowód Waluty Fiat ma długą historię bycia podrobiony.
Rozpad dowód Papierowe i elektroniczne Fiata jest głównie odporne na próchnicę.
Łatwo zbywalne Mogą być przenoszone stosunkowo łatwo elektronicznie, ale zazwyczaj wiąże się z tym opłat. Pieniądz papierowy wymaga fizycznej obecności do wymiany.
Dobrowolne/niekontrolowanego przez organ Narodowych i banki zasadniczo tworzenie fiat money. Podatków musi być wypłacona do rządów w waluty fiat, użycie jest wymagane przez obywateli. Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować kar pieniężnych lub uwięzienia.
Anonimowy Wszystkie transakcje cyfrowe są powiązane z Twoją tożsamość. Transakcje gotówkowe fizyczne są anonimowe.
Metale szlachetne – złoto, srebro, platyna
Ograniczona podaż/rzadko Metale szlachetne są rzadkie pierwiastki z ograniczonych dostaw istniejących na świecie.
Narzędzia Narzędzie metali szlachetnych jest subiektywne. Złoto jest Znakomity dyrygent i przydatne, jeśli jesteś producentem elektroniki. Biżuteria wykonana ze złota i srebra znajdują się atrakcyjne. Ale metali szlachetnych nie wypełnić potrzeby wszelkie ogólne, podstawowe, przetrwania.
Produktem zamiennym 1 uncja złota raw ma taką samą wartość innych uncja złota raw.
Podzielna Głównie podzielna: raw kruszców mogą być cięte, sztabek, monet są w różnych nominałach.
Podrobione dowód Wolframu złota wypełnione jest popularną metodą fałszowania monet i metali szlachetnych i podróbek może być trudne do wykrycia.
Rozpad dowód Złoto jest metal szlachetny i nie powoduje korozji. Srebra niszczą, ale zajęłoby miliony lat korodują nic.
Łatwo zbywalne Wymaga obecności fizycznej wymiany, muszą być wysyłane na duże odległości, trudne do przeprowadzenia oraz z zastrzeżeniem celnych na granicach.
Dobrowolne/niekontrolowanego przez organ Nie kontrolowane przez urząd. Użycie nie jest nakazane przez organ.
Anonimowy Użycie nie jest powiązana z Twoją tożsamość.
Zwierząt gospodarskich – krowy, kozy, świnie
Ograniczona podaż/rzadko Potencjalnie nieograniczona prokreacji.
Narzędzia Niewątpliwie przydatne dla żywności, rolnictwa i przetrwania.
Produktem zamiennym Chory lub chudy zwierząt gospodarskich mają znacznie niższe wartości rynkowej niż zdrowych zwierząt gospodarskich.
Podzielna Po uboju zwierząt gospodarskich, natychmiast amortyzacji wartości rynku.
Podrobione dowód Podrabianie żywe zwierzę może okazać się bardzo trudne.
Rozpad dowód Ograniczona do długości życia zwierząt.
Łatwo zbywalne Niska wartość na masę, tak bardzo niewygodne (i niechlujny) do przesyłania dużych ilości wartość.
Dobrowolne/niekontrolowanego przez organ Nie kontrolowane przez urząd. Użycie nie jest nakazane przez organ.
Anonimowy Użycie nie jest powiązana z Twoją tożsamość.
Tide proszek do prania
Ograniczona podaż/rzadko Procter & Gamble, prywatną firmą, kontroluje produkcję.
Narzędzia Top Marka z proszków do prania, może służyć w większości nowoczesnych gospodarstw domowych do czyszczenia odzieży.
Produktem zamiennym Zamkniętych pojemnikach, o fali zazwyczaj są identyczne.
Podzielna Ewentualnie nie jest jasne, jeśli kontener pełne pół fali ma wartość rynkową 50 procent pełnego kontenera Tide.
Podrobione dowód Pojemniki potencjalnie może być rozcieńczone i plombuje.
Rozpad dowód Zaskakująco nieotwarte proszków do prania jest tylko dobre dla 9 miesięcy do 1 roku.
Łatwo zbywalne Wymaga fizycznej obecności, niskiej wartości na masę, więc wymaga dużych kwot, aby przenieść dużą wartość.
Dobrowolne/niekontrolowanego przez organ Nie kontrolowane przez urząd. Użycie nie jest nakazane przez organ.
Anonimowy Użycie nie jest powiązana z Twoją tożsamość.
Muszle
Ograniczona podaż/rzadko Rzadkość będzie zależna od powłoki. Muszle są dostępne do pobrania na plaże, jezior i rzek na świecie, i tak długo, jak istnieje, ślimaki i inne zwierzątka tworząc powłoki, dostawa jest nieograniczony.
Narzędzia Bardzo małe narzędzie oprócz biżuterii.
Produktem zamiennym Zamkniętych pojemnikach, o fali zazwyczaj są identyczne.
Podzielna Nie naprawdę podzielna, chyba, że mniejsze muszle są uważane za mniejsze nominałów.
Podrobione dowód Możliwe do podrobienia z nowoczesnych tworzyw sztucznych i formy. Raz jednak rama prawdopodobnie trudne do podrobienia.
Rozpad dowód Nie to od razu jasne, jak długo to trwa do powłoki do rozkładu.
Łatwo zbywalne Wymaga fizycznej obecności, niskiej wartości na masę, więc wymaga dużych kwot, aby przenieść dużą wartość.
Dobrowolne/niekontrolowanego przez organ Nie kontrolowane przez urząd. Użycie nie jest (obecnie) upoważnione przez organ.
Anonimowy Użycie nie jest powiązana z Twoją tożsamość.
has the property
does not have the property
unclear, subjective, or has property to a varying degree

Uwaga: niektóre z oferty w powyższych tabelach są uogólnienia, i pewnych cech może być pod wpływem sytuacje subiektywne, ramy czasowe i geograficzne lokalizacje. Na przykład człowiek głodny w lokalizacji zdalnej na pewno znajdziesz świnia mieć więcej natychmiastowy narzędzie i wartość niż butelka Tide lub bitcoin. Innym przykładem jest, że dorosłe samce Królestwa Centralnej Afryki Kanem-Bornu mieli obowiązek płacić podatki do króla w postaci muszli Porcelanki w XIX wieku, Dokonywanie muszelek, w tym przypadku, państwa upoważnione pieniądze.

Porównanie z metali szlachetnych i Fiat waluty Bitcoin

Comparison of PM's, Fiat, Bitcoin

Jedną z najważniejszych funkcji bitcoina jest jego zbywalności: można wysłać funduszy niemal natychmiast nikomu na świecie bez potrzeby zaufanego 3rd party. Żadna inna forma pieniędzy w historii może się tym pochwalić. W połączeniu z innymi właściwościami klucza, wymienionych powyżej, powinno być widać, dlaczego kryptowaluta jest szybko zyskuje popularność. Jako takie zapotrzebowanie w związku z ograniczonej podaży podjeżdża cena.

Właściwości pieniądze, i jak dobrze one spełnione, są używane przez wolny rynek uznać, jak odpowiednie pieniądze jest do użycia. Określają, w jakim stopniu mogą ufać pieniądze ludzi.

Zaufajcie pieniądze: porównanie Fiat waluty i Bitcoin

Najbardziej powszechny postaci pieniędzy na świecie dziś jest, jak dotąd, waluty fiat. Fiat waluty “pochodzi jego wartość z rozporządzeniem rządu albo prawem”. Prawie każdy kraj na świecie ma własną walutę, która jest ich Oficjalna prawnym środkiem płatniczym. Czasami waluty jest zarządzany przez rząd, inne czasy, które jest zarządzane przez bank centralny. W obu przypadkach organ ma kontrolę nad jej tworzenia i obywatele muszą płacić podatki z nim.

W przypadku Stanów Zjednoczonych że władze monetarne to Federal Reserve, prywatną firmą, która tworzy dolarów amerykańskich, a kredyty je do innych banków i rządu. Rezerwa Federalna ma swobodę tworzenia i wypożyczać swojej waluty, bez żadnych limitów, i każdego dolara, utworzone i wypożyczony jest uiszczana powrót do Rezerwy Federalnej wraz z odsetkami. Dodatkowo wszystkie podatki muszą wypłacana przez obywateli i rezydentów w dolarach amerykańskich dla rządu USA. Niewykonanie tego może spowodować ogromne kary finansowe i kary pozbawienia wolności.

Walutach Fiat wymaga, aby zaufać władze monetarne, aby nie nadużywać zarządzania waluty: Dokonywanie zbyt wiele walut będzie dewaluacji, powodując cen towarów i usług, aby iść w górę. Jak niektóre narody obchodzić tę odpowiedzialność narzucone? Podstawowe ustalenia mogą być wykonane przez porównanie długoterminowych siły nabywczej waluty fiat do towaru, który ma wartość długoterminowe stabilny, takich jak złoto:

Trust in banks and government.

Trust in math and cryptography.

Dla porównania Bitcoin i kryptowaluty wymagają zaufania w matematyki, kryptografii oraz istnienie infrastruktury sieciowej.

Kryptografia jest kluczową częścią Bitcoin. Kryptografii używa teorii matematycznych w projektowaniu algorytmów, które zabezpieczają dane; złożone obliczenia sprawiają, że niemożliwe dla przeciwnika “crack” lub odwrócić takiego zabezpieczenia, nawet z dostęp do ogromnej ilości mocy obliczeniowej. Bitcoin używa algorytmów kryptograficznych secure jego księgi i udowodnić posiadanie środków.

Z Bitcoin istnieje wymóg zaufanie ludzi władzy.

Jednakże, energii elektrycznej i dostęp do Internetu są wymagane dla Bitcoin do pracy (dotyczy to również nowoczesne fiat waluty, choć fizycznych pieniędzy może być niewygodna cofać). Bez sieci podłączonych komputerów nowych transakcji nie mogą zostać przekazane lub przetwarzane, i łańcucha bloków by rosną stare i unpropagated. W mało prawdopodobnym przypadku “killswitch internet” jest awarii sieci włączone lub powszechne przetrwa Bitcoin? Prawdopodobnie. Pomijając własności kabla sieci poprzez wykorzystanie zdecentralizowanej sieci, takich jak Meshnet może być realną alternatywę. Ale byłby być rannych Bitcoin? Bez wątpienia — tak jak komunikacji i handlu będzie uszkodzony bez Internetu.

Tak, mając wybór między fiat i kryptowaluta, to należy zadać pytanie: co może być zaufane, więcej? Banki i rząd, lub matematyka i kryptografii?

Odpowiedź na to pytanie może przynieść inny: banki i rząd spróbuje kolidować z międzynarodowej alternatywna waluta, która staje się bardziej zaufanej niż własną walutę?

Dodatkowe filmy

“Prawda o Bitcoin i alternatywnych walut” przez feeseminars

“Rola Bitcoin jako pieniądze” przez Erik Voorhees, konferencji Bitcoin 2013

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a Bitcoin enthusiast with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top