You are at: Home » Często zadawane pytania dotyczące Bitcoin

Często zadawane pytania dotyczące Bitcoin

Last updated on:
Fact Checker

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o Bitcoin.

Jak uzyskać bitcoins?

Istnieje wiele sposobów, zobacz listę metod tutaj.

Co to są poparte bitcoins?

Bitcoiny nie są wspierane przez żadnych fizycznych aktywów, banku lub rząd.

Zamiast tego są one wspierane przez matematyki, kryptografii i publiczne sieci rozproszonej z mieszania mocy ponad 740,000 petaFLOPSa w obliczeniach (obecnie) przetwarzania. W chwili pisania, Sieć Bitcoin jest ponad 256 razy szybciej niż top 500 superkomputerów, połączone.

Ale co to znaczy? Oznacza to, że wielu obywateli i firm na świecie mają dedykowane komputery ciągle biegać i przetwarzać transakcje Bitcoin. I dodaje do ogromnej ilości mocy obliczeniowej. Matematyki i Kryptografia są używane do potwierdzania własności poszczególnych bitcoinów, podczas gdy mocy obliczeniowej sieci Bitcoin jest używany do zabezpieczania publiczne księgi wszystkich transakcji Bitcoin przeciwko Dwuosobowy wydatków.

Dlaczego należy używać Bitcoin? Mam już konta bankowego/karty/konta Paypal.

Bitcoin ma wiele zalet w stosunku do istniejących metod płatności:

 • Istnieje bez pośredników scentralizowane kontrolowanie przepływu pieniędzy, więc swoje fundusze zamrożone, posiadanych lub poddawane dowolnej limitów wydatków.

 • Możesz wysłać prawie natychmiastowy płatności w dowolnym miejscu na świecie za bardzo małe, opcjonalnie opłatą; zwykle odpowiada kilka groszy.

 • Transakcji Bitcoin są nieodwracalne. Dla kupców to znaczy, obciążenia zwrotne i znacznie mniejsze ryzyko oszustwa przy płatnościach.

 • Wszystkie transakcje Bitcoin są ogólnodostępne, więc jest możliwe udowodnić, że dokonano płatności lub własności prywatnej bitcoinów.

 • Bitcoiny nie może być podrobiony lub wynaturzona — tylko ograniczona ilość bitcoinów kiedykolwiek mogą być tworzone.

 • Bitcoin może być anonimowe formę płatności, jeśli pewne środki ostrożności są podejmowane.

Jest to uzależnione od właściwości, ale aby data, żaden rząd nie przeszła wszelkie prawa, który sprawia, że Bitcoin lub kryptowaluta nielegalne. Miejscu BitLegal Aby uzyskać więcej informacji na temat określonych jurysdykcji.

Czy Bitcoin jest anonimowe?

Nie, nie z natury. Bitcoin jest pseudonimem, zobacz wyjaśnienie tutaj, a także sposób użycia Bitcoin anonimowo.

Czy Bitcoin jest system ponzi?

Nr Ponzi scheme jest to oszustwo, że obietnice ludzi, którzy kupują do niego niektórych powrót, ale powrót jest potajemnie wypłacane za pomocą pieniądze od nowych inwestorów, a nie z żadnych rzeczywistych zysków przyniosła inwestycja. Zwraca wypłacanych przyciąga jeszcze więcej nowych inwestorów. Ostatecznie zatrzymuje operatora płaci zwraca do inwestorów i twierdzi, że operacja poszła popiersie podczas potajemnie wbiciu wszystkich pozostałych środków.

Bitcoin nie ma operatora zbieranie i wypłacenie pieniędzy z inwestorów i ani nie ma żadnej obietnicy zysk lub return.

Czy Bitcoin jest “pompy i zrzutu” schemat?

Prawdopodobnie nie. Schemat pompy i zrzutu jest operacją oszustwa, gdzie operatorzy własnej partii niskiej wartości akcji lub towaru i zwabić dużych pieniędzy od nowych inwestorów, który z kolei zawyżenie ceny za pomocą reklamy. Po towar osiągnie wystarczająco wysoką cenę, operatorów “cash out” ze sprzedaży wszystkich swoich gospodarstw, co powoduje, że ceny surowców spadają, a później inwestorzy tracą większość zainwestowanych pieniędzy.

Bardzo mało prawdopodobne, Bitcoin pasuje do tego opisu, ponieważ Bitcoin oferuje wartość w postaci pieniędzy: za pomocą koncepcji dowód pracy, Bitcoin wystarczająco rozwiązuje problem osiągnięcia konsensusu wśród sieci niezaufanej rówieśników, pozwalając na fundusze mają być szybko przeniesione do nikogo na świecie bez ufając 3rd party. Bitcoin to pierwszy system płatności, aby osiągnąć ten cel.

I odwrotnie wczesne wprowadzenie Bitcoin byli w stanie łatwo kopalni dużych ilości bitcoinów i może potencjalnie uświadomić sobie ogromne zyski kursowe nadal rośnie. Niektórzy oceniają, że 927 osób własnej połowie wszystkich bitcoinów. Dodatkowo blockchain wskazuje, że Bitcoin anonimowy twórca, Satoshi Nakamoto, może mieć wydobywa się prawie 1 mln bitcoins, teraz warte ponad 1 mld USD przy dzisiejszym kursie wymiany. Nadal w obliczu tych faktów, następujące argumenty przeciwnej mogą być wykonane:

 • Istnieją dowody zmowy przez wczesne wprowadzenie Bitcoin. Pierwsi wziął ryzyka z Bitcoin i wszelkie zyski z zwiększone kursów wymiany są nagrody dla tego ryzyka.

 • Od samego początku, Bitcoin został promowany jako eksperyment, nie inwestycji, przez deweloperów, wczesne wprowadzenie i powiązanych fundamenty.

 • Blockchain wskazują że Satoshi Nakamoto oryginalny 1 milion wydobywano bitcoiny mają nigdy nie został przeniesiony, spędził lub “wyplacic”.

 • Kurs wymiany Bitcoin odzyskał co bańki i crash, który ma doświadczenie.

 • Kod Bitcoin jest open source i jest stale rozwijany przez zarówno małej grupy głównych deweloperów i duża społeczność współpracowników.

Nie rządy próbują zabić Bitcoin?

Być może. Bitcoin może być pomysł, który ostatecznie przyniesie kres globalny bank i rząd monopol na pieniądze. Niektóre rządy mogą zobaczyć, że jako zagrożenie dla swojej władzy. Inni może objąć Bitcoin i jego potencjał dla wzrostu gospodarczego.

Bitcoin jest zdecentralizowana, więc to trudne miejsce docelowe dla przeciwnika uderzyć. Co może zrobić rządy do ataku Bitcoin?

 1. Nadmiernie regulować lub podatku scentralizowane biznesów Bitcoin oparte (tj. online wymiany Bitcoin).

 2. Całkowicie zakazać użycia Bitcoin i kryptowaluta.

 3. Wyłączyć internet.

Można argumentować, że (1.) jest już występujących w niektórych krajach: w Chinach, banki są obecnie zakazane od przetwarzania Bitcoin transakcje z powiązanymi. Prawo Stanów Zjednoczonych wymaga drogich pieniądze nadajnik licencji do obsługi płatności i kantor wymiany walut, który postanowił zastosować przedsiębiorstwom związanym z Bitcoin. Jeszcze Bitcoin w dalszym ciągu rozwijać.

Zakaz (2.) będzie prawdopodobnie spotkał się z protestami w wolny-owski Narodów, nawet od obywateli, które nie korzystają Bitcoin na podstawie wolności. Ale jednak illegalization jest zawsze możliwość, ale wynik zakaz może mieć odwrotny efekt , na popularności i wykorzystania bitcoina.

Prawdopodobieństwo (3.) wydaje się małe. W Internecie opiera się większość gospodarki światowej. Jeszcze w tym przypadku zdecentralizowanego dostępu do Internetu może być dobrym rozwiązaniem.

Jest Bitcoin tylko używane przez przestępców na zakup leków?

Nr Wiele stojącej, przestrzegających prawa obywateli za pomocą Bitcoin do wszelkiego rodzaju działań prawnych na co dzień. Sprawdź olbrzymie listę sprzedawców i dostawców usług na stronie wiki Bitcoin handlulub ponad 12 000 kupców w katalogu Bitpay.

Czy można Bitcoin na zakup leków i innych niegrzeczny rzeczy? To na pewno można! Podobnie jak fiat pieniądze, czy cokolwiek innego z wartości ludzie są gotowi wykorzystać je do prowadzenia nielegalnego handlu. Można się domyślać, które tworzą pieniądze jest najczęściej używany do rzeczy nielegalne?

Czy ludzie mają płacić podatki na Bitcoin?

Prawo podatkowe jest zależna od kraju i miejscowości. Niedawno w Stanach Zjednoczonych, IRS oświadczył że Bitcoin jest traktowane jako właściwość, nie waluty, dla celów podatkowych. Wszystkie dochody w USA jest opodatkowane, niezależnie od tego, jakie formy. Jeśli zarabiasz w bitcoins, jesteś powinien płacić podatki na swoje zarobki na kurs BTC/USD po otrzymaniu płatności. To samo dotyczy wszelkich zysków kapitałowych przy handlu bitcoiny dla elementów lub sprzedają je za gotówkę. Oczywiście podatków w Stanach Zjednoczonych nie może być wypłacana w bitcoins, one mogą tylko być płatne w dolarach USA, duże głupie!

To powinno być interpretowane jako porady prawnej lub instrukcji, skontaktuj się i za który zapłacić podatku prawnikiem.

Co to jest wyszukiwanie?

Wyszukiwanie jest jak nowe Bitcoiny są wybite, a także jak w finansach publicznych Bitcoin (vel blockchain) jest zabezpieczone. Patrz tutaj.

Zrobić dużo pieniędzy, górnictwo Bitcoins?

Już prawdopodobnie nie zobacz wyjaśnienie tutaj.

Dlaczego jest tak trudno dostać, korzystania i zrozumieć Bitcoin?

Jest to kwestia subiektywna. Technika zrozumiały ludzie zazwyczaj mają łatwiej wprowadzenie Bitcoin. Ale nie ma wątpliwości, że nawet technicznych ludzie zmagają się ze zrozumieniem protokołu Bitcoin: polega ona na wiele złożonych pojęć kryptograficznych i obliczeniowe, które przeciętny człowiek zazwyczaj nie zna.

Najlepszą odpowiedzią może być, że Bitcoin jest wciąż nowe rzeczy, i dużo ludzi w przestrzeń Bitcoin pracują na obniżenie barier wejścia na.

Na przykład, kasy trybtc.com — można uzyskać niewielką ilość bitcoinów i rozpocząć korzystanie z nich w ciągu minut. Lub Wyświetl przewodnik na temat korzystania z Bitcoin: obejmujące podstawowe, takie jak wybór portfela i wysyłanie, odbieranie i chroniąc swój bitcoins.

Jak wyjaśnić Bitcoin w prosty sposób, aby ktoś?

Zobacz ten post na bitcoin.stackexchange.com.

Jak wiele Bitcoiny są tam?

W momencie pisania tego tekstu około 12,2 mln bitcoiny zostały utworzone. Całkowita ilość bitcoinów, która kiedykolwiek może istnieć wynosi 21 milionów.

Niektóre bitcoiny zostały utracone z powodu utraty techniczne: martwy twardy dyski, zapomnianych haseł zaszyfrowanych portfele i brak kopii zapasowych portfela. Do tej pory, co najmniej 35 000 Bitcoiny są znane być utracone na zawsze. Niektórzy szacują, liczba ta jest znacznie wyższa. Milionów bitcoinów od wczesnych dni wyszukiwania pozostaje niewzruszony po zostały wybite w mennicy, a wielu podejrzewa, że właściciele mają już dostęp do portfeli należących do tych bitcoins.

Jak wiele osób używa Bitcoin?

Istnieje sposób wiedzieć dokładny rysunek, ale kilka losowych szacunków 2013/2014 w Internecie zostały między 100 000 i 1 mln osób.

Kto jest właścicielem większości Bitcoins?

Trudno wiedzieć, kto jest właścicielem większości bitcoins. Adresy nie są koniecznie powiązana tożsamości narodów, a każdy może mieć wiele adresów Bitcoin, każdy z własną równowagę. Wiele osób podejrzewa wynalazcy Bitcoin, Satoshi Nakamoto, posiada najbardziej bitcoiny: około 1 mln.

W chwili pisania, jeden Bitcoin adres z największym saldem jest 1FfmbHfnpaZjKFvyi1okTjJJusN455paPH o 144 000 bitcoins. Adres należy do FBI; Bitcoiny były zajęte od domniemanego Dread pirat Roberts, oskarżony o działa na rynku Silk Road.

Top 100 najbogatszych Bitcoin adresy można znaleźć na BitcoinRichList.

Dlaczego jest Bitcoin, czasami pisane wielkimi literami ‘B’ i innych razy pisane z małych liter ‘b’?

“Bitcoin” zazwyczaj odnosi się do protokołu i powiązanego oprogramowania, podczas gdy “bitcoin” odnosi się do jednostki walutowej. Na przykład:

I read an article about how Bitcoin works.

w porównaniu

I'll pay you 100 bitcoins for that red Cadillac.

Co to jest portfel Bitcoin?

Portfel Bitcoin mogą być oprogramowania komputerowego, sprzętu lub drukowane kawałek papieru, ale one wszystkie zasadniczo to samo: pozwalają na spędzenie i odbierać bitcoiny.

Podstawową częścią portfela Bitcoin są jego kluczy prywatnych. Każdy klucz prywatny jest bardzo duży losowo generowany numer i jest używany do tworzenia odpowiednich adresów Bitcoin (aka klucz publiczny). Każdego pasującego klucza prywatnego i publicznego stanowi klucza kryptograficznego.

Mówiąc najprościej, Publiczne klucze są, jak odbierać bitcoins, i klucze prywatne umożliwiają wydawać bitcoiny. Klucze publiczne są pochodną prywatne klucze i portfel zawiera zbiór kluczy prywatnych.

Więc w zasadzie portfele pozwalają na przechowywanie i zarządzanie bitcoins. Podjąć spojrzenie Moje porównanie różnych Bitcoin portfele na różne cechy, zalety i wady każdego typu.

Należy pamiętać, Jeśli Twój portfel jest zgubienia lub kradzieży, swój bitcoins zostaną usunięte na zawsze. Tak trzymać portfel, tajne i bezpieczny.

Jaka jest różnica między Bitcoin-Qt i rdzeń Bitcoin?

Są one tak samo. Począwszy od wersji 0.9.0 Bitcoin-Qt została zmieniona przez deweloperów, aby Bitcoin Core “zmniejszyć pomylenia Bitcoin sieci Bitcoin oprogramowania”.

Jak można wiedzieć który Bitcoin usług zaufania?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Niektóre usługi, które miał tysiące klientów i eksploatowane w sposób wiarygodny lat mają ostatecznie stracił lub uciekł z bitcoinów klientów (np. klęska MtGox).

Długa odpowiedź jest, że powinno polegać na doświadczeniach innych przed dokonaniem że pierwszy skok do napylania bitcoiny z usługą. Przeczytaj opinie od innych i badania reputacji usługi wyszukiwania na stronach takich jak bittrust.org i wyszukiwanie usługi na Bitcoin subreddit i bitcointalk.org. Przedsiębiorstw, które zostały już ustalone lub są uruchamiane przez znane osoby we Wspólnocie Bitcoin wydają się być bardziej wiarygodne. To jest dobry pomysł, aby obdarzać dowolną usługę, która nie lista ich adres firmy lub działa anonimowo.

Najbezpieczniejsze miejsce, aby utrzymać swój bitcoins jest w posiadaniu własnych.

Czy masz inne pytanie chcesz zobaczyć tutaj odpowiedzi? Skontaktuj się ze mną.

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top