You are at: Home » Kredi Kartı Kullanarak Bitcoin Satın Alma

Kredi Kartı Kullanarak Bitcoin Satın Alma

Last updated on:
Fact Checker
english chinese Italiain french german russian swedish portuguese dutch spain Turkey Greece Czech Arabic

Bugünlerde bir çok kişi kredi kartıyla nasıl bitcoin satın alabilecegini merak ediyor. Bizde bu konuda detaylı bir makale yazmak istedik.  Kredi kartıyla Bitcoin satın almak aslında Paypal ile Bitcoin satın almaya çok benzemektedir. Her iki işlemde paypal’ın websitesi üzerinden yapılmaktadır.

İlk olarak yapmanız gereken  VirWox ‘ın sitesine gitmektir,  VirWox dijital para birimlerinin satışını yapan şirket sitesidir. Açılımı Virtual World Exchange’dir. Second Lide kullanıcılarının iyi bildiği Linden (SLL) parasının  alış – satış işlemlerinde çok sık kullanılmaktadır. Bazı olası risklerden dolayı kredi kartıyla Bitcoin satın alma konusunda bulabileceğiniz websitesi çok azdır, Bu noktada VirWox aracılıgını kullanarak bu işlemi yapabiliceksiniz.

VirWox’un sitesine girdikten sonra üye olmalısınız. Üyelik  linkini aşagıda gösterilen alanda bulabilirsiniz:

Register VirWox

Sonrasında yapmanız gereken sadece kişisel bilgilerinizi girmektir.  Avatar Name yazan alanı boş bırakabilirsiniz. Bu alan Second Life isimli platformun üyeleri tarafından kullanılmaktadır. 

Enter VirWox details

Tüm bilgilerinizi girdikten sonra ‘’ Register’’ yazan butona tıklayıp üyeliginizi tamamlayabilirsiniz. Sonrasında VirWox size geçici şifrenizi içeren bir e-postası göndericek. Tavsiyemiz bu geçici şifreyi güvenliğiniz için değiştirmenizdir.

Bu e-postadan sonra VirWox hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle kolayca  giriş yapabilirsiniz. Şimdi artık hesabınıza para yatırabilirsiniz. Sadece soldaki ‘’ Deposit ‘’ linkine tıklayın ve PayPal Express Checkout isimli bölüme gidin. Buradan ne kadar para yatırmak istediğinizi belirleyin.

Deposit USD / EUR with Paypal

Burada bir not: yatırabileceğiniz maksimum para limiti bulunmaktadır.  Bu limit zamanla size özel olarak yükseltilebilir, güncel limitler için lütfen VirWox websitesine bakınız. Buradan yatırmak istediğiniz tutarı girdikten sonra ‘’ PayPal’’ yazan butona tıklayınız.

Şimdi PayPal’ın ödeme sayfasına yönlendiriliceksiniz. Eğer PayPal hesabınız varsa, sadece hesabınıza giriş yapın ve ödemenizi gerçekleştirin. Eğer hesabınız yoksa, PayPal Hesabınız Yok Mu? Yazan yere tıklayın.

Paypal Virwox screen

Bu linke tıkladığınız zaman  kredi kartınızın bilgilerinizi ve yatırmak istediğiniz miktarı girerek VirWox hesabınıza kolayca kredi kartınız ile para yatırabilirsiniz.

Enter credit card details

Para yatırma işleminiz sonrasında, yatırdığınız miktarı hesabınızın sol üst kısmında görebilirsiniz. Şimdi Bitcoin satın alabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken USD para biriminizle SLL dediğimiz Second Life Linden parasına çevirmek.  Sadece SLL/USD sekmesine gidin ve SLL/USD fiyatlarına göre ne kadar SLL satın alabileceğinizi görün.

Buy SLL with USD

Yukardaki resimde biz SLL satın almak için yeterli paramızın olmadığına dair bir mesaj aldık, fakat buraya kadar tüm adımları uyguladıysanız siz o anki fiyata göre satın alabileceğiniz  SLL parasını görebilirsiniz.

SLL satın alma işleminiz sonrasında, bakiyenizi sol üst alanda göreceksiniz. (bizim hesabımızdaki parayı sol üst alandan görebilirsiniz). Şimdi   SLL parasını BTC satın almak için kullanacağız. SLL/BTC sekmesine giderek, SLL paranızla BTC satın alabilirsiniz.

Buy Bitcoins with SLL

Önemli!!!

VirWox bazen bu aşamayı manuel olarak kontrol etmektedir. Bu süreç 48 saate kadar sürebilir, fakat genelde  6 saat içinde tamamlanmaktadır. 

Bitcoin satın alma işleminiz sonrasında, hesabınızdaki Bitcoin bakiyesini sol üst menüde görebilirsiniz. Son aşama ise bu Bitcoin’leri cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Sadece ‘’ Withdraw’’ yazan butona tıklayın ve çekmek istediğiniz Bitcoin miktarını yazın.

Withdraw you Bitcoins

Bitcoin çekme talebiniz onaylandıktan sonra ( bu süreç 48 saate kadar sürebilir, genelde 2 saat içinde onaylanır) kişisel cüzdanınızda Bitcoin’lerinizi görebilirsiniz. Özetle kredi kartı ile Bitcoin satın almak bu kadar kolay ve basittir. Sizin için faydalı bir makale olmasını umuyoruz. İyi günler dileriz.

Having delved into futures trading in the past, my intrigue in financial, economic, and political affairs eventually led me to a striking realization: the current debt-based fiat system is fundamentally flawed. This revelation prompted me to explore alternative avenues, including investments in gold and, since early 2013, Bitcoin. While not extensively tech-savvy, I've immersed myself in Bitcoin through dedicated study, persistent questioning, hands-on experience with ecommerce and marketing ventures, and my stint as a journalist. Writing has always been a passion of mine, and presently, I'm focused on crafting informative guides to shed light on the myriad advantages of Bitcoin, aiming to empower others to navigate the dynamic realm of digital currencies.

View all Posts by Alexander Reed

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.

4 comments on “Kredi Kartı Kullanarak Bitcoin Satın Alma”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. virwox türkiyeden üye kabul ediyormu **link removed** bu sitelerden sanırım türkiyeden kredi kartı ile btc almak isteyenler için destek veren siteler var.

  2. Cidden çok teşekkürler çok yararlı makale bakalım bunu deniyeceğim fakat merak ettiğim birşey var ben bütün bu işlemleri uyguladıktan sonra başka bir hesaba btc göndereceğim bunun ile ilgili yardımcı olurmusunuz . Naıl yapacağımı bilmiyorum .

Scroll to Top