You are at: Home » Yeni Bitcoiners için önemli şeyler

Yeni Bitcoiners için önemli şeyler

Author
Last updated on:
Fact Checker
caution with bitcoin

Aşağıdaki liste Bitcoin ile başlamak isteyenler için bazı temel bilgileri içerir. Umarım bu bazı ortak tuzaklar ve baş ağrısı yardımcı olacaktır.

 • Bitcoin olduğunu değil doğal olarak anonim

  Bitcoin olduğunu takma. Bitcoin hareketleri herhangi bir kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler içermez, ancak her işlem hareket alıcılara ve gönderenin Bitcoin adreslerini içerir. Tüm hareketleri kalıcı genel veri herkesin incelemek için kullanılabilir olur.

  Gerçek kimliğinizi içinde zaten Bitcoin adreslerinizden birini bağlı olabilir, bu adresi içeren tüm işlemleri geri için takip edilebilir. Bu genellikle size bir adres sahipliğini Örneğin, Bitcoin adresi (örneğin kişisel blog, forum ya da sosyal sitesi) bir kamu Web sitesinde yayımlama veya bir çevrimiçi exchange gerçek kimliğini doğrulama amacıyla ile tedarik tarafından ifşa oluşur. Ayrıca, bu senaryo girdiyseniz bir Bitcoin tumbler veya karıştırma hizmeti kullanarak yardımcı olabilir.

  Ayrıca, Internet trafiğini (yani NSA) önemli bölümlerini çözümleyebilirsiniz bir varlık potansiyel olarak gönderenin bir Bitcoin hareketin IP adresi belirleyebilir. Ancak, ağ araçlarını kullanarak böyle VPN olarak a 3rd eğlenti veya işlem yayın için Tor ağı ağ analizi bu tür engellemeyi yardımcı olabilir.

  Fiziksel para Bitcoin daha fazla anonimdir.

  Bitcoin anonim olarak kullanarakdaha fazla bilgi için bkz.

 • Bitcoin-cüzdanını güvenli tutmak gerekir

  Güvenlik bitcoin mülkiyet önemli bir parçasıdır. Yüz binlerce bitcoins geri dönülmez hırsızlık, sabit disk hatası ve unutkanlık yüzünden olmuştur. Korunması ve cüzdanını kadar yedekleme bir zorunluluktur.

  Çevrimdışı ve şifreli cüzdan en güvenli seçenektir, ancak fiziksel hırsızlık, kayıp veya bir parola unutmak için duyarlı olabilir. En iyi güvenlik uygulamaları ve yedekleme yordamları için bir cüzdan seçme benim Kılavuzu bakın. Ayrıca, reddit doğum Piachu’nın Temel güvenlik kılavuzu bir göz atın. Güvenlik bilinçli Bitcoin kullanıcı olmanın temellerini kapsamaktadır.

  Senin bitcoins ile depoluyorsanız a 3rd eğlenti, saygın, güvenilir ve bitcoins gibi kendi fonları çoğunluğu için bir soğuk hava deposu yöntemiyle, saklamak için sıkı güvenlik uygulamalarına sahip emin olun.

 • Bitcoins büyük miktarda bir çevrimiçi cüzdan saklamayın

  Kaybetme ya da hırsızlık bitcoins 3 partilerin birçok durumda olmuştur. Nedenleri genellikle kesmek, hırsızlık servis operatörünüze veya kaybı teknik nedenlerden dolayı.

  Sen bir çevrimiçi cüzdan kullanmanız gerekiyorsa, orada küçük bir miktar için depolanan bitcoins miktarı bulundurmaya çalışın. Her zaman bir şans onları geri alırsınız.

 • Ne yaptığınızı bilmedikçe bir beyin cüzdan kullanma.

  Beyin cüzdan Bitcoin özel anahtarlar yalnızca bir parola kullanarak program aracılığıyla oluşturulan vardır. Bu bir cüzdan dosyasını bir bilgisayarda depolanması gereğini ortadan kaldırır. Herkes parola bilgisine sahip özel anahtarı oluşturmak ve herhangi bir bitcoins kendisine ait harcama.

  Dünyanın dört bir yanından otomatik botlar zaten ortak parola deyimleri ile beyin cüzdan milyonlarca oluşturmuş. Hepsi bu cüzdan için gönderilen hareketleri için blok zinciri izlemek. Beyin cüzdan parolanızı kelime ortak bir dizi ise bir ifade bulur bir kitap veya bir çizgi film, kendisine gönderilen herhangi bir bitcoins birkaç saniye içinde çalınan olacak. İnsanlar rastgele zavallı kaynaklarıdır ve dolayısıyla ile sigara rasgele parola deyimleri buluyor. Sadece son derece emin iseniz bir beyin cüzdan kullanma senin parola asla keşfedilen.

 • Geri dönüşü olmayan hareketler

  Bitcoins gönderdim ve hareket yeterince onaylandıktan sonra hareket ters kaydedilemez. Senin bitcoins geri almak için yolu yoktur. Miktarı ve bir Bitcoin hareketin alıcı adresi girdiğinizde son derece dikkatli olun.

  Eğer bir işlem değil yeterince teyit (6 teyidinde genellikle kabul yeterince teyit edilecek), bir sonraki çakışan işlem yerine özgün, doğrulanmamış işlem kabul edilmesi mümkün. Çakışan hareketin hızlı bir şekilde ağa sonra orijinal yayını varsa bir çift harcama girişimi bilinen, bu durum oluşabilir. Genellikle, bir madenci sadece ağ üzerinde görülen ilk hareketi kabul ve sonraki çakışan işlem yoksay. Ama bazı madencilerin daha yüksek bir ücret ödemesi durumunda çakışan işlem seçin bilinmektedir. Ayrıca, çakışan hareketin yeterince hızlı ağdaki diğer düğümlere ilk işlem olarak görünmesini yayın yapabilirsiniz. İki madenciler blok kabaca aynı anda çözmek, bir blok zinciri çatal oluşabilir: iki farklı sürümü aynı anda varolan işlem defter.

  Sonunda, hareketlerden biri geçerli olacak ve diğer göz ardı. Bir blok içinde ilk hareketlerden biri eklenmiştir, diğer atılır. Bir blok zinciri çatal oluştuysa, sonunda Engelleme zincirinin bir sürüm diğerinden daha uzun olacak ve daha uzun zincir işlemde geçerli kabul.

  Böylece, fiziksel bir madde için ödeme olarak bitcoins kabul eden, hareket yeterince mal teslim etmeden önce teyit kadar beklemeniz gerekir.

 • Daha kaybetmeyi göze alabileceğiniz daha Bitcoin içinde yatırım yok

  Bu söylemeye gerek gitmeli, ama senin bitcoins üzerinde para harcamak Eğer çoğu veya tümü değerinin kaybedebilirsiniz ki hazır olun. Şu anda çok bir takım nedenlerden dolayı uçucu fiyattır:

  • Bitcoin çok genç ve hala halka güven kazanıyor.

  • Temel alınarak Bitcoin ağır sallandı, kamu güvenini ve faiz ile ilgili olaylar ve ortamı kapsama.

  • Bitcoins çoğunluğu fiyatları işlemek bu millet potansiyel sağlayan kamu, küçük bir yüzdesi oranında ait olabilir. Bir örnek taktik panik Satıyoruz olaylar sırasında bitcoin büyük miktarlarda satış, ve büyük satın alma bir kez dışarı fiyat dipleri tutarlar.

  Olası olsa da, temel bir kusur Bitcoin iletişim kuralında var fark edilirse çok bir bitcoin fiyatını neredeyse hiçbir şey için azaltılmış mümkündür.

 • Madencilik sadece pahalı ASIC bilgisayarlarla karlı olduğunu

  Bitcoin ilk günlerinde blokları CPU ilk uygulayıcılara kişisel bilgisayar kullanarak mayınlı. Bugün, çoğu araştırma yapılır ASIC bilgisayarları tek bir şey yapmak için özel olarak tasarlanmış donanım ile kullanan: benim bitcoins. ASIC Bitcoin donanım yayımlanmasından bu yana madencilik zorluk fırlamıştır vardır. Binlerce insan satın almış ve bu bilgisayarlar 24 saat, haftada 7 gün daha yüksek ve daha yüksek zorluk iterek çalıştırın.

  Madencilik ekipmanları üzerinde on binlerce dolar harcama yapabiliyor sürece, başlangıç ve elektrik maliyeti incelemesi bitcoins tarafından elde edilebilir daha çok daha büyük olacak.

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a Bitcoin enthusiast with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top