You are at: Home » Bitcoin ilgili sık sorulan soruların

Bitcoin ilgili sık sorulan soruların

Bitcoin hakkında en sık sorulan sorulara cevaplar.

Bitcoins nasıl gidebilirim?

Birçok yolu, bkz: burada yöntemlerinin bir listesivardır.

Ne bitcoins tarafından desteklenmektedir?

Bitcoins herhangi bir fiziksel varlık, banka veya hükümet tarafından desteklenmektedir değil.

Bunun yerine, onlar matematik, şifreleme ve ortak bir dağıtılmış ağ tarafından işlem gücü üzerinde 740.000 PetaFLOPS (şu anda) bir karma ile desteklenmektedir. Bu yazı gibi Bitcoin ağ 256 kere bağlamamak–dan kombine en iyi 500 süperüzerinde değildir.

Ama ne anlama geliyor? Bu dünyanın vatandaşlar ve şirket birçok bilgisayarların sürekli çalıştırmak ve Bitcoin işlemleri gerçekleştirmek adanmış anlamına gelir. Ve bu kadar büyük miktarda bilgi işlem gücü için ekler. Matematik ve şifreleme gücünü Bitcoin ağ güvenliğini sağlamak için kullanılan bitcoins, bireysel mülkiyet olduğunu ispat için kullanılır çift harcama karşı tüm Bitcoin hareketlerin genel muhasebe.

Bitcoin neden kullanmalıyım? Bir banka/kredi kartı/Paypal hesabı var zaten.

Bitcoin bir sürü mevcut ödeme yöntemleri üzerinde avantajları vardır:

 • Böylece paranız olamaz donmuş, düzenlenen veya rasgele bir harcama sınırı tabi para akışı kontrol eden hiçbir merkezi aracı vardır.

 • Dünyada bir çok küçük, isteğe bağlı ücret için her yerde neredeyse anında ödeme gönderebilirsiniz; genellikle birkaç sent eşdeğer.

 • Bitcoin hareketleri geri alınamaz. Tüccarlar için bu hiçbir chargebacks ve ödeme dolandırıcılık çok daha küçük daha risk anlamına gelir.

 • Tüm Bitcoin işlemi kamu kayıt, bir ödeme yapılmış kanıtlamak mümkün olduğu kadar veya kişisel mülkiyet-in bitcoins gerçekleşir.

 • Bitcoins sahte veya alçalmış — yalnızca sınırlı miktarda bitcoins hiç oluşturulabilir.

 • Bitcoin anonim bir ödeme şekli olabilir bazı önlemler alınır.

Bugüne kadar hiçbir hükümet bu Bitcoin veya cryptocurrency yasadışı yapar herhangi bir yasa geçtiama yargı, bağlıdır. Daha fazla bilgi için BitLegal sitesini belirli yargı bakın.

Bitcoin anonim mi?

Hayır, doğal değil. Bitcoin takma, Anonim Bitcoin kullanmayıyanı sıra bir açıklama buradabakın.

Bitcoin bir ponzi şeması mı?

Hayır’düzeni Ponzi şeması içine belirli bir dönüş, henüz geri satın insanlar olduğunu gizlice sözler kullanarak yatırım tarafından oluşturulan herhangi bir gerçek kar üzerinden yerine yeni yatırımcılardan para ödenen bir aldatmaca olduğunu. Varlık ödenmiş dışarı verir bile daha fazla yeni yatırımcı çekiyor. Sonunda ödeme operatör durur döner yatırımcılar ve talepler işlem-gitti var gizlice tüm kalan parayı cebe ederken büstü.

Bitcoin toplama ve para için ve yatırımcılar, ödeme bir işleç yok ne de herhangi bir söz bir kazanç ya da dönmek.

Bitcoin bir “pompa ve dökümü” düzeni mi?

Muhtemelen hayır. Bir pompa ve döküm düzeni nerede işleçleri kendi çok sayıda düşük değerli hisse senedi veya emtia ve hangi sırayla fiyat açılırsa yeni yatırımcılar, para büyük miktarda çekmek için kitle reklam kullanmak sahte bir işlemdir. Emtia yeterince yüksek bir fiyat ulaşmıştır sonra operatörler “tüm mülklerinin zoka emtia’nın fiyatı neden satarak nakit çıkışı” ve daha sonra yatırımcılar yatırım paralarını en kaybetmek.

Bu çok olası Bitcoin Bitcoin para biçimi olarak değersunar çünkü bu açıklama uyuyor: işin kanıtı kavramıkullanmak, Bitcoin yeterince hızlı bir şekilde kimseye bir 3. taraf güvenen olmadan gezegende transfer edilecek fonlar için izin güvenilmeyen eş ağı arasında bir fikir birliği ulaşma sorunu çözdü. Bitcoin bunun için ilk ödeme sistemidir.

Tersine, Bitcoin erken benimseyenler kolayca bitcoins büyük miktarda benim başardık ve döviz kuru yükselmeye devam ettikçe potansiyel olarak büyük kazançlar fark. Bazı 927 insanlar kendi yarı-in tüm bitcoinstahmini. Ayrıca, blockchain o Bitcoin’ın anonim yaratıcısı, Satoshi Nakamoto, yaklaşık 1 milyon bitcoins mayınlı, şimdi değeri 1 milyar ABD dolara, bugünün Döviz kurları gösterir. Yine de, bu gerçekler karşısında aşağıdaki karşıt argümanları yapılabilir:

 • Erken Bitcoin benimseyenler tarafından hile hiçbir kanıt yoktur. Erken benimseyenler ile Bitcoin bir risk aldı ve herhangi bir artan döviz kuru kazançları için bu riski ödüllerdir.

 • Başından beri Bitcoin bir yatırım değil, bir deney olarak geliştiriciler, erken evlat edinmek ve ilişkili Vakıflar tarafından teşvik edilmiştir.

 • Blockchain çalışmaların Satoshi Nakamoto’nın orijinal 1 milyon mayınlı bitcoins asla taşınmış, harcanan veya “paraya” olduğunu gösteriyor.

 • Bitcoin döviz kuru her kabarcık ve deneyimli olan kilitlenme kurtarıldı.

 • Bitcoin kod açık kaynak ve sürekli olarak her iki bir Çekirdek geliştiricilerin küçük bir grup ve katkıda bulunan büyük bir topluluktarafından geliştirilmektedir.

Hükümetler Bitcoin öldürmek etmeyecek misin?

Belki de. Bitcoin sonunda para global Bankası ve hükümet tekelini için bir son getirir fikir olabilir. Bazı hükümetler bu onların güç için bir tehdit olarak görebilirsiniz. Diğerleri Bitcoin ve ekonomik büyüme için bir potansiyel kucaklama.

Bitcoin dağıtılmış, vurmak bir düşman için zor bir hedeftir. Hükümetler Bitcoin saldırmak için ne yapabilir?

 1. Aşırı düzenleyen veya Merkezi Bitcoin göre işletmeler (yani online Bitcoin alışverişi) vergi.

 2. Tamamen Bitcoin ve cryptocurrency kullanımı haydut.

 3. İnternet’ten açın.

Bu söylenebilir (1.) zaten bazı yetki alanlarında meydana gelen: Çin’de, bankaların şu anda Bitcoin işlemesini yasadışı hareketleri ile ilgili. Amerika Birleşik Devletleri Kanunu ilgili Bitcoin işletmeler için uygulamak için belirlenen ödeme ve para Satım Hizmetleri, çalıştırmak için pahalı para vericisi lisans gerektirir. Ancak Bitcoin gelişmeye devam ediyor.

İçki yasağı (2.) muhtemelen free-ish Milletler, şiddetli muhalefet bile Bitcoin özgürlük temelinde kullanmayın vatandaşları ile karşılanması. Ama yine de, illegalization her zaman bir ihtimal, ama yasak sonucu Bitcoin’ın popülerlik ve kullanımı ters etkisi olabilir.

Olasılığını (3.) küçük gibi görünüyor. Küresel ekonominin çoğu Internet üzerinde dayanır. Henüz böyle bir durumda, adem-i merkeziyetçi internet bağlantısı kalıcı bir çözüm olabilir.

Bitcoin sadece suçlular tarafından uyuşturucu satın almak için kullanılır?

No Çok namuslu, hukuk uyan vatandaş her türlü to-day olarak yasal faaliyetleri için Bitcoin kullanın. Tüccar ve hizmet sağlayıcıları Bitcoin ticaret wiki sayfası dev listesiveya Bitpay dizin üzerinde 12.000 tüccarlarınkontrol edin.

Bitcoin uyuşturucu ve diğer yaramaz şeyler satın almak için kullanılabilir mi? Tabii ki! Sadece fiat nakit para, ya da değeri ile başka bir şey gibi yasa dışı ticaret yapmak için kullanmak isteyen insanlar. Para hangi biçiminin yasa dışı şeyler için en yaygın olarak kullanılan tahmin edebilir misiniz?

İnsanlar vergi Bitcoin var mı?

Vergi hukuku ülke ve yerellik bağlıdır. Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nde, IRS ilan etti o Bitcoin özellik, değil vergi amaçlı para birimi olarak kabul etmektir. ABD’de tüm gelir o alır biçim bağımsız olarak vergilendirilir. Bitcoins içinde ödemişseniz, ödeme aldığınızda BTC/USD Döviz kuru kazançları vergi ödemek gerekiyor. Bitcoins maddeler için ticaret veya bunları para için satmak yapılan herhangi bir sermaye kazançları için aynı şey geçerli. Tabii ki, ABD vergi bitcoins içinde ödedi, onlar sadece ABD Doları cinsinden, seni koca aptal ödenebilir!

Yasal tavsiye veya talimat, başvurun ve bir vergi avukatı onu ödemek gibi bu yorumlanmamalıdır.

Araştırma nedir?

Madencilik Yeni bitcoins darp nasıl yanı sıra Bitcoin genel muhasebe (aka blockchain) güvenli olduğunu nasıl olduğunu. Açıklama buradagörmek.

Bitcoins madencilik para çok yapabilir miyim?

Muhtemelen artık açıklama buradagörmek.

Neden Bitcoin anlamak almak ve kullanmak kadar zor mu?

Bu öznel bir sorudur. Teknik okul-savvy millet genellikle Bitcoin ile Başlarken daha kolay bir zaman var. Ama bile teknik insanlar Bitcoin protokol anlayışı ile mücadele hiçbir soru: ortalama kişi genellikle aşina değil birçok karmaşık şifreleme ve sayısal kavramları içerir.

En iyi cevap Bitcoin hala yeni bir şey ve bir sürü insan Bitcoin uzayda giriş engel düşürücü üzerinde çalışıyoruz.

Örneğin, ödeme trybtc.com — bitcoins küçük bir miktar almak ve onları dakika içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Veya Bitcoin ile çalışmaya başlamaKılavuzu görüntüleyin: bir cüzdan seçimi ve gönderme, alma ve sizin bitcoins korumak gibi temel kapsayan.

Nasıl Bitcoin basit terimlerle birine açıklayacağım?

Bu bitcoin.stackexchange.com sonrasıkonusuna bakın.

Kaç Bitcoins var?

Bu yazının zamanda, kabaca 12,2 milyon bitcoins oluşturduk. Hiç bulunabilir bitcoins toplam miktarı 21 milyon için sınırlıdır.

Bazı bitcoins sonsuza kadar teknik zarardan kaybolmuş: ölü sabit diskleri, unutulan parolaları şifrelenmiş cüzdan ve m-cüzdan yedekleri eksikliği. En azından bugüne kadar 35.000 bitcoins sonsuza kadar kayıp olduğu bilinmektedir. Bazı bu sayı çok daha yüksek olmak için tahmin. Bitcoins erken araştırma gün milyonlarca basılan sonra duygusuz kalması, ve birçok sahipleri artık bu bitcoins ait cüzdan erişimi olduğundan şüpheleniyoruz.

Kaç kişi Bitcoin kullanabilir?

Kesin bir rakam bilmek yolu yoktur ama internette bazı rasgele 2013/2014 tahminlere 100.000 ve 1 milyon kişiarasında olmuştur.

En Bitcoins sahibi kim?

En bitcoins sahibi kim bilmek zordur. Adresleri mutlaka insanların kimliklere bağlı değildir ve herkesin birden çok Bitcoin adresi, her biri kendi denge olabilir. Birçok kişi Bitcoin, Satoshi Nakamoto, mucidi şüpheli en bitcoins sahibi: yaklaşık 1 milyon.

Bu yazı, 1FfmbHfnpaZjKFvyi1okTjJJusN455paPH , 144.000 bitcoins tek Bitcoin adresi ile büyük bir denge var. Adresi FBI’a ait; bitcoins iddia edilen korkunç korsan İpek yolu Pazar çalışan suçlanan Roberts, ele geçirilenvardı.

En iyi 100 en zengin Bitcoin adresi BitcoinRichListüzerinde bulunabilir.

Neden bazen büyük bir ‘B’ ile yazıldığından Bitcoin ve diğer zamanlarda bir küçük ‘b’ ile yazıldığından.

“Bitcoin” para birimine başvurur süre “Bitcoin” genellikle iletişim kuralı ve ilişkili yazılım, ifade eder. Örneğin:

I read an article about how Bitcoin works.

karşı

I'll pay you 100 bitcoins for that red Cadillac.

Bitcoin cüzdan nedir?

Bitcoin cüzdan bilgisayar yazılımı, donanım veya basılı bir kağıt parçası olabilir ama hepsi aslında aynı şeyi yapmak: onlar harcamak ve bitcoins almanızı sağlar.

Bitcoin cüzdan temel parçası onun özel anahtarlarıvardır. Çok büyük bir rasgele sayı oluşturulan ve karşılık gelen bir Bitcoin adresi (aka ortak anahtar) oluşturmak için kullanılan her özel anahtardır. Eşleşen her özel ve ortak anahtarı şifrelenmiş bir anahtar çiftini kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Basitçe, genel bitcoins nasıl aldığınız anahtarlar ve özel anahtarların bitcoins geçirmek için izin. Ortak anahtar, özel anahtar taşı–dan türetilmiştir ve cüzdanını senin toplama-in özel anahtarlar içerir.

Yani temelde, cüzdan depolamak ve yönetmek senin bitcoins izin verir. Çeşitli özellikleri, avantajları ve dezavantajları her türü için bir göz benim karşılaştırma farklı Bitcoin cüzdan almak.

Akılda Eğer cüzdanın kaybolması veya çalınması, senin bitcoins sonsuza dek bitti. Bu yüzden cüzdanını gizli ve güvende tutmak.

Bitcoin-Qt ve Bitcoin Core arasındaki fark nedir?

Aynı şey. 0.9.0 sürümünden itibaren Bitcoin-Qt Bitcoin çekirdek geliştiriciler için “ağ Bitcoin ve Bitcoin-yazılım arasında karışıklık azaltmak”tarafından değiştirildi.

Hangi hizmetleri Bitcoin güven için nereden bilebiliriz?

Kısa cevap: yapamazsın. Müşterilere binlerce vardı ve güvenilir bir şekilde yıldır işletilen bazı hizmetler sonuçta kayıp veya müşterilerin bitcoins (yani MtGox fiyaskosu) ile kaçtı.

Bitcoins bir hizmet ile yatırmak içine ilk sıçrama yapmadan önce başkalarının deneyimleri yararlanmalıdır uzun cevaptır. Bittrust.org gibi sitelerde arıyorsunuz ve Bitcoin subreddit ve bitcointalk.orghizmette arama tarafından hizmetin itibar araştırma ve diğerlerinden değerlendirmeleri okuyun. Artık bu kurulan veya Bitcoin toplumda bilinen insanlar tarafından çalıştırılan işletmeler daha güvenilir olma eğilimindedirler. Onların iş adres listesi veya anonim olarak çalışır herhangi bir hizmet güvensizlik iyi bir fikirdir.

Senin bitcoins tutmak için güvenli kendi elinde yer.

Başka bir soru var mı burada cevap görmek ister misiniz? Bana ulaşın.

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top