You are at: Home » Neden Bitcoin değeri vardır

Neden Bitcoin değeri vardır

Last updated on:
Fact Checker
stacks of coin cash y'all

Son 3 yılda Bitcoin Döviz Kuru fırlamıştır vardır. Ocak 2011 başında 1 bitcoin kabaca 0.31 $ USD için takas ederdim. Şu anda, Nisan 2014 başında, 445 USD $ 1 bitcoin getirir. Bu 3 yıl boyunca kabaca %143,548 artış var.

Neden herkes için bazı çok “gerçek para” dijital kadar hoosie-ne-onun bile ellerini tutamıyorum yapılan ödesin ki?

Cevap her türlü para, bitcoins, altın dolar sadece insanlar değerli olmasını göz önüne alırsak değerlidir anlama gelir. Bir paranın karşılığını tamamen bireysel algıları dayanmaktadır. Biz güven ve para bir tür değeri varsa, kendi mal ve emek karşılığında kabul. Ama bizim güven özellikle formlar para değil rasgele ya da neden olmadan. Neredeyse her türlü popüler para tarihteki kişi bunu kullanmak istiyorsunuz neden belirli özellikleri sahip.

Bitcoin neredeyse tüm para güvenli, ses ve yararlı özellikleri vardır. Ve eğer para yeni bir tür yeterli bu nitelikleri, özellikle para, diğer varolan formların üzerine kullanmak için avantajlı nerede noktasına sahip insanların gönüllü olarak ödeme olarak kabul ve değerini depolamak gibi basılı tutun seçecektir. Olarak artar, değeri artar, talep ve döviz kuru kadar gider.

Bitcoin kabulü ödeme aracı olarak son haberler yaygındır. Bitpay şimdi işlemleri için 10.000’den fazla tüccar Bitcoin ödemeleri, Virgin Atlantic olacak bitcoins için uzaya uçmakve Overstock.com bitcoins 2014 yılında kabul başlayacak. Belki de en söylüyorum bu UK şimdi bitcoins “arkadaşlık” hizmet için ödeme olarak kabul eder, bir eskort ajansıdır. İnsanlar Bitcoin için seks olacaksa o zaman para bazı bu diyebilirsiniz.

Bu, bazı kısa vadeli kazançlar indirim değil ve Bitcoin deneyimli olan kayıp spekülasyon nedeniyle olabilir. Hızlı kar yapmak isteyen yatırımcılar para Bitcoin yağıyor; değişim aracı olarak kullanmak istemiyor, fakat daha sonra kolay bir kar için satmak için değil. Fiyat kabarcıklar şişirilmiş ve mülklerinin negatif Bitcoin kelime dinledikten sonra kapalı panik spekülatörler satmak gibi dramatik çöküyor patlama ile ilgili Haberler ve olaylar.

4 year median BTC/USD mtgox price on logarithmic scale
unmodified screenshot from bitcoincharts.com, CC ASA 3.0 license

Henüz Bitcoin hala henüz emekleme aşamasında yeni bir kavram olduğunu. Piyasada ne kadar değer olduğunu anlamaya çalışıyorum, kısa vadeli fiyat çok uçucu olmak istiyorum neden. Zaman geçer ve Bitcoin daha keşfedilen ve eşit olarak dağıtılmış olur olarak piyasa değeri daha az uçucu hale gelecektir. Örneğin, ne zaman 4 yıl Bitcoin fiyatını logaritmik bir ölçekte görülüyor, sonraki her kabarcık (büyüklük açısından) daha az dramatik oldu ve uzun vadeli fiyat sürekli yukarı taşındı netleşiyor.

Para nitelikleri

Bazı ses para, para ve uygulama hangi özelliklerini çeşitli şekillerde gösteren temel bir tablo tarafından takip en önemli özelliklerinin bir listesi burada.

  • Sınırlı kaynağı/nadir: başarılı olmak için para bir form için sınırlı miktarda kullanılabilir olması gerekir. Temel arz ve talep şudur: küçük, sabit bir kaynağı genellikle değer bazı miktarı eşittir. Daha nadir bir maddedir, daha genellikle değerli.

  • Yardımcı programı: bir nesnenin yardımcı programı büyük bir faktör değerinin tayini çalış. Daha yararlı öğeleri daha yüksek bir talep, verim ve dolayısıyla daha yüksek bir fiyat komut.

  • Karşılanabilir: para tek birimler aynı ve başka bir ile değiştirilebilir olması gerekli. Aksi takdirde, çakışmaları oluşturulur: belirli birimleri sona, diğerlerine göre daha fazla değere sahip ticaret oldukça zorlaşır.

  • Divisible: bir birim daha küçük parçalara bölmek için yeteneği belirli fiyatları, ucuz mal ve hizmetler için daha küçük ödemeler gibi maç gereklidir. Şu yeterince küçük birlikler veya küçük parçalara bölerek yok para az idealdir.

  • Sahte kanıt: para sahte olabilir Eğer değer kontrol edemiyorum. Sahtecilik değeri yanlış bir algı değersizlik oluşturur ve yapay olarak diğer birimlerin değerini sürüş para arzı açılırsa.

  • Çürüme kanıt: para amaçlarından biridir değer bir mağaza. Parasal birim çürümeye ya da zaman içinde yok eğilimi varsa tutun veya para ödeme biçimi olarak kabul etmek için teşvik vardır.

  • Kolayca transfer edilebilir: para de Satım yöntemi olarak kullanılmak üzere bulunur. Para veremem olması uygun değiştirirseniz mal ve Hizmetleri için kullanılan olmayacaktır.

  • Gönüllü/Uncontrolled yetkilisi tarafından: Bu özellik kullanım-in para bir otorite tarafından görevlendirilmiş değil anlamına gelir. İnsanlar sadece bunu yapmak isterlerse para kullanmak ücretsiz olmalıdır. Aksi takdirde, onlar sonunda para ya da yetki karşı isyan başlattı başka bir formu seçecektir. Otorite para arzını kontrol altında ise, Ayrıca, otorite gücünü para oluşturmak ve değil sınırlamak için kötüye değil güvenilir olması gerekir nasıl ve ne zaman para harcanan olabilir. Haksız yere bir otorite tarafından kontrol edilen para ücretsiz, genel halk tarafından terk edilmiş.

  • Anonymous: tüm insanlar nasıl, bilgi tutmak ne zaman ve nerede para harcanan ve sınırlı alınan içerir gizlilik hakkına.

Farklı formlarda para karşılaştırılması

Cryptocurrency – Bitcoin, Litecoin, vs.
Sınırlı kaynağı/nadir Yalnızca sabit tutar hiç oluşturulabilir, örneğin Bitcoin 21 milyon BTC adet ile sınırlıdır.
Yardımcı programı Bitcoin Protokolü (sözleşmeler, kanıt olarak mülkiyet, vb) diğer kullanımlar için kapasitesine sahiptir, ancak hemen yarar-e doğru birisi bir dire straits durumda olmayabilir.
Karşılanabilir Şu anda karşılanabilir, ama gelecekte, hırsızlık gibi şeyler tarafından kusurlu bazı paralar belirli bireylere daha az değer olabilir.
Bölünebilir Bir bitcoin kadar 8 ondalık yer bölünebilir.
Sahte kanıt Her birim tarihinin izini sürdüm ve aslına doğrulanmadı sahte olamaz. Teorik olarak, olsa da, çift Mayıs harcıyor yüzde 51 krizi sırasında mümkün.
Çürüme kanıt Birden çok kopya yedekleme ile düzgün depolanan, bir Bitcoin cüzdan çürümeye duyarlı değildir. Tek istisna durum şifreli cüzdan veya tüm yedekleri fiziksel imha için unutulmuş parola deyimleri olabilir.
Kolayca transfer edilebilir Cryptocurrency en önemli özelliklerinden biri anında dünya çapında gönderilebilir ve hareketleri genellikle bir saat içinde onaylamak olduğunu.
Gönüllü/kontrolsüz yetkilisi tarafından Bir otorite tarafından kontrol değil. Kullanım bir otorite tarafından görevlendirilmiş değil.
Anonim Bitcoin pseudoanonymous, bu yüzden kullanımı için kimliğinizi potansiyel olarak bağlanabilir.
Fiat para birimleri – dolar, Euro, peso
Sınırlı kaynağı/nadir Sahte fiat para birimi bir kapris de hükümetler ve bankalar tarafından oluşturulabilir.
Yardımcı programı Fiat’ın yeni çıra şömine ve tuvalet kağıdı için sınırlı olabilir.
Karşılanabilir Çoğu fiat para birimi aynı ve karşılanabilir olduğunu.
Bölünebilir Normalde 2 ondalık basamak kadar bölünebilir.
Sahte kanıt Fiat para sahte uzun bir geçmişi vardır.
Çürüme kanıt Kağıt ve elektronik fiat çoğunlukla çürümeye dayanıklı.
Kolayca transfer edilebilir Bu genellikle ücretleri belirlenmiştir henüz nispeten kolayca elektronik olarak transfer edilebilir. Kağıt para alışverişi için fiziksel bir varlığı gerektirir.
Gönüllü/kontrolsüz yetkilisi tarafından Ulus ve bankalar esas fiat para oluşturun. Vergi hükümetler için fiat para birimi ile ödenmelidir gibi kullanım vatandaşlar tarafından gereklidir. Uymamak mali cezalar ve/veya hapsetme neden olabilir.
Anonim Transferlerinden dijital kimliğinize bağlı. Fiziksel nakit işlemleri anonimdir.
Değerli metaller – altın, gümüş, Platin
Sınırlı kaynağı/nadir Değerli metaller gezegen üzerinde mevcut sınırlı kaynakları ile nadir öğelerdir.
Yardımcı programı Değerli metallerin öznel programıdır. Mükemmel bir iletken altındır ve yararlı bir elektronik üreticisi iseniz. Altın ve gümüş yapılmış takı çekici olması için bulunabilir. Ama değerli metaller daha genel, temel, hayatta kalma ihtiyacı doldurmak değil.
Karşılanabilir ham külçe 1 ons ham külçe herhangi bir diğer ons aynı değere sahip.
Bölünebilir Çoğunlukla bölünebilir: ham külçe kesebilirsin, külçe paralar çeşitli mezheplerin gel.
Sahte kanıt Dolgulu külçe in değerli metaller ve sikkeler taklit popüler bir yöntemdir ve sahte tungsten tespit etmek zor olabilir.
Çürüme kanıt Altın bir soylu metal ve zarar değil. Gümüş kararmaz ama milyonlarca yıl için hiçbir şey zarar alır.
Kolayca transfer edilebilir Fiziksel bir varlığı için exchange gerektirir, büyük uzaklıklarda taşımak ağır ve Kenarlıklar gümrükte tabi sizin tarafınızdan ödenecektir.
Gönüllü/kontrolsüz yetkilisi tarafından Bir otorite tarafından kontrol değil. Kullanım bir otorite tarafından görevlendirilmiş değil.
Anonim Kullanım için kimliğinizi bağlantılı değildir.
Hayvancılık – inek, keçi, domuz
Sınırlı kaynağı/nadir Potansiyel olarak sınırsız doğurma nedeniyle.
Yardımcı programı Gıda, tarım ve hayatta kalmak için kuşkusuz yararlı.
Karşılanabilir Hasta ya da sıska hayvancılık daha sağlıklı hayvancılık çok daha düşük piyasa değerine sahip.
Bölünebilir Bir kez hayvancılık katlettiler, piyasa değeri anında düşmektedir.
Sahte kanıt Canlı hayvan sahtecilik çok zor olduğunu ispat edecekti.
Çürüme kanıt Hayvan ömrü sınırlıdır.
Kolayca transfer edilebilir Düşük kütle, bu yüzden çok rahatsız edici (ve dağınık) başına değer değeri büyük miktarlarda aktarmak için.
Gönüllü/kontrolsüz yetkilisi tarafından Bir otorite tarafından kontrol değil. Kullanım bir otorite tarafından görevlendirilmiş değil.
Anonim Kullanım için kimliğinizi bağlantılı değildir.
Gelgit çamaşır deterjanı
Sınırlı kaynağı/nadir Procter & Gamble, özel bir şirket, üretim kontrol eder.
Yardımcı programı Çamaşır deterjanı, bir üst markası en modern hane giyim temizlemek için kullanılabilir.
Karşılanabilir Gelgit kapalı kaplar genellikle aynı olacaktır.
Bölünebilir Muhtemelen, dalganın yarısı bir konteyner konteyner dalganın bir yüzde 50 Pazar değeri ise belli değil.
Sahte kanıt Kapsayıcılar potansiyel olarak seyreltilmiş ve numaranın.
Çürüme kanıt Doğal olarak, açılmamış çamaşır deterjanı sadece için 1 yıl, 9 ay boyunca iyidir.
Kolayca transfer edilebilir Fiziksel bir varlığı, kitle, başına düşük değeri çok büyük bir değer aktarmak için gerektiren gerektirir.
Gönüllü/kontrolsüz yetkilisi tarafından Bir otorite tarafından kontrol değil. Kullanım bir otorite tarafından görevlendirilmiş değil.
Anonim Kullanım için kimliğinizi bağlantılı değildir.
Deniz kabuklarını
Sınırlı kaynağı/nadir Nadir kabuk bağımlı olur. Deniz kabuklarını plajları, göller ve nehirler alarak için dünya çapında kullanılabilir ve orada olduğu sürece böcek ve diğer kabuk şekillendirme critters, arz sınırsızdır.
Yardımcı programı Takı yanında çok küçük yarar.
Karşılanabilir Gelgit kapalı kaplar genellikle aynı olacaktır.
Bölünebilir Değil gerçekten bölünebilir, sürece daha küçük deniz kabuklarını küçük mezhep olarak kabul edilir.
Sahte kanıt Modern plastik ve bir kalıp ile taklit etmek mümkün. Yine de, zaman için çerçeve muhtemelen zor sahte.
Çürüme kanıt Bir kabuk ayrıştırmak için ne kadar süreceği hemen belli değil.
Kolayca transfer edilebilir Fiziksel bir varlığı, kitle, başına düşük değeri çok büyük bir değer aktarmak için gerektiren gerektirir.
Gönüllü/kontrolsüz yetkilisi tarafından Bir otorite tarafından kontrol değil. Kullanım değildir (şu anda) bir yetkili tarafından belirtilmelidir.
Anonim Kullanım için kimliğinizi bağlantılı değildir.
has the property
does not have the property
unclear, subjective, or has property to a varying degree

Not: listeleri Yukarıdaki tablodaki bazı genellemeler ve bazı nitelikler öznel durumlar, zaman dilimi ve coğrafi konumları tarafından etkilenebilir. Örneğin, uzak bir konuma aç bir adam kesinlikle bir domuz daha fazla acil yardımcı programı ve değer gelgit veya bir bitcoin bir şişe var bulacaksınız. Yetişkin erkekler Orta Afrika Kanem-Bornu İmparatorluğu’nun 19 yüzyıl boyunca, Kral deniz kabuğu kabuğu şeklinde için vergi ödemek için gerekli olan diğer bir örnek ise deniz kabuklarını, bu durumda yapım, bir devlet para görevlendirilmiş.

Değerli metaller, Fiat para birimleri ve Bitcoin karşılaştırılması

Comparison of PM's, Fiat, Bitcoin

Bitcoin’ın en önemli özelliklerinden biri onun lisans transferi: güvenilir bir 3. taraf gerek kalmadan gezegendeki herkese neredeyse anında para gönderebilirsiniz. Başka bir form para tarihinin bu talepte bulunamaz. Yukarıda listelenen farklı anahtar özellikleri ile birleştirildiğinde, neden cryptocurrency hızla popülerlik kazanıyor görmek basit olmalıdır. Bu nedenle, sınırlı bir arz talep arttı oranları sürücüleri.

Para ve ne kadar iyi yerine, özelliklerini tarafından serbest piyasa nasıl uygun bir para için kullanımdır gördükleri için kullanılır. Onlar ne ölçüde bir para insanlar tarafından güvenilir belirlemek.

Para güven: Fiat para birimi ve Bitcoin karşılaştırma

Dünyanın parası en her yerde şeklinde bugün, uzak, fiat para birimidir. Fiat para birimi “hükümet düzenleme veya hukuk kendi değerinden türetilen”. Dünyanın hemen hemen her ülke kendi resmi resmi ihale olduğunu kendi para birimine sahiptir. Bazen para birimi bir Merkez Bankası tarafından yönetilen diğer zamanlarda hükümet kendisi tarafından yönetilir. Her iki durumda da, bu yaratma denetiminde bir otoritedir ve vatandaşlar ile bu vergi ödemek gerekir.

Söz konusu olduğunda Amerika Birleşik Devletleri, Federal Rezerv, ABD Doları oluşturur ve onları diğer bankalar ve hükümet kredileri özel bir şirket para o otoritedir. Federal Rezerv oluşturmak ve kredi herhangi bir limit olmadan onların para ücretsizdir ve her dolar oluşturulan ve dışarı ödünç Federal Rezerv artı faiz geri ödenecek kaynaklanmaktadır. Ayrıca, tüm vergileri vatandaşları ve ABD Doları sakinleri tarafından Amerikan hükümeti ödenmelidir. Aksi halde ağır mali cezalar ve hapis neden olabilir.

Fiat para birimleri para biriminin yönetim kötüye değil parasal yetkilisine güvenmeyi gerektirir: çok fazla parasının devalüasyon, mal ve hizmet gitmek fiyatları neden. Nasıl bazı ülkelerin kendine dayatılan bu sorumluluğu ele? Temel bir kararlılık bir fiat para istikrarlı uzun vadeli, altın gibi değerli bir mal için uzun vadeli alım gücü karşılaştırarak yapılabilir:

Trust in banks and government.

Trust in math and cryptography.

Buna karşılık, Bitcoin ve cryptocurrencies güven matematik, şifreleme ve bir ağ altyapısı varlığını gerektirir.

Şifreleme Bitcoin önemli bir parçası olduğunu. Şifreleme, güvenli veri algoritmaları tasarımında matematiksel teorisi kullanır; karmaşık hesaplamalar yapmak o “crack” veya işlem gücü büyük miktarda erişimi ile bile böyle güvenlik ters bir düşman için olanaksız. Bitcoin onun defter güvenli ve fonların sahipliğini kanıtlamak için şifreleme algoritmaları kullanır.

Bitcoin ile bir insan Yetkilisi’ne güvenmek için bir gereklilik vardır.

Ancak, elektrik ve Internet erişimi Bitcoin çalışmak gereklidir (fiziksel nakit geri hantal bir düşüş olabilir rağmen bu de modern fiat para birimi için geçerlidir). Ağa bağlı bilgisayarların olmadan yeni hareketler aktarılan işlenen veya ve blok zinciri bayat ve unpropagated büyümek istiyorsunuz. “Bir Internet killswitch meşgul veya yaygın ağ hatası olmak” olası olay, Bitcoin hayatta kalmak? Muhtemelen. Özel kablo ağları aracılığıyla Meshnet gibi adem-i merkeziyetçi ağların kullanımını atlayarak bir alternatif olabilir. Ama Bitcoin yaralı? Bir şüphe olmadan — iletişim ve ticaret olmadan internet zarar gibi.

Yani, fiat ve cryptocurrency arasında bir seçim göz önüne alındığında, bu soru sorulması gerekir: hangi-ebilmek var olmak daha fazla güvenilir? Bankalar ve hükümet, ya da matematik ve şifreleme?

Bu sorunun cevabını başka bir verim olabilir: bankalar ve devlet kendi para birimi daha daha güvenilir olur uluslararası bir alternatif para müdahale için çalışacağız?

Ek videoları

“Hakkındaki gerçeği Bitcoin ve alternatif para birimleri” feeseminars tarafından

“Rolü Bitcoin para olarak” Erik Voorhees tarafından 2013 Bitcoin konferans

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top