You are at: Home » Özel anahtarlar: Alma vs süpürme

Özel anahtarlar: Alma vs süpürme

import vs sweep

Bir özel anahtarı alma ve bu süpürme arasındaki farkı bilmek özellikle kağıt cüzdan kullanırsanız, önemlidir.

Alma

Bir özel anahtar aldığınızda, sadece bu özel anahtar taşı koleksiyonu yazılım cüzdanında eklediğiniz. Eğer herhangi bir bitcoins özel anahtara ait, onlar şimdi yazılım cüzdan’ın bakiyeye dahil. Ama bu bitcoins özel anahtarına atanan kalır: Örneğin, bir kağıt cüzdan alıyorsanız, onun bitcoins şimdi mevcut kağıt m-cüzdan ve yazılım cüzdan üzerinde. Başka kimse ellerini kağıt cüzdanın’ın özel anahtarı üzerinde alır veya kendi özel anahtara erişimi zaten var, onlar hala onun bitcoins geçirebilirsiniz. Ayrıca, kağıt cüzdan için gelecekte gönderilen herhangi bir bitcoins hem de kağıt cüzdan ve yazılım cüzdan aktarılacaktır.

Herhangi bir özel anahtar bitcoins yazılım cüzdan kullanarak harcanır akılda tutulması gereken bir diğer önemli şey bu ise (yani bir çevrimiçi satın alma), o zaman özel anahtar tamamen kendi bitcoins tükenmiş. Onun bitcoins yalnızca bir bölümünü geçirdim bile. Bunun nedeni Bitcoin hareketleri bir özel anahtar tüm dengesi harcama ve artık herhangi bir değişiklik yazılım cüzdan yeni oluşturulan bir özel anahtar göndermek.

İçe aktarma da diğer sorunlargibi re-yedekleme özel anahtarlarınızı deterministik bir cüzdan alırken gerek yol açabilir.

Ne zaman bir özel anahtar almanız gerekir?

Yalnızca bir özel anahtar (veya kağıt cüzdan) kendini oluşturulan ve başka hiç kimse herhangi bir zamanda, ya da hiç, erişiminizalma yapmalısınız. Kağıt cüzdan başka birinin verdiğin veya özel anahtarını görülmüştür veya başkaları tarafından görülebilir mi, bunun yerine taramagerekir.

Süpürme

Bir özel anahtar süpürme işlemi olarak ama fazladan bir adım ile aynı olduğunu: tüm özel anahtara ait bitcoins yazılım istemciniz üzerindeki yeni bir Bitcoin adresine gönderilir. Hareketin göndermek ve süpürme tamamlamak için Internet bağlantısı gerekir böylece bu Bitcoin hareket ile yapılır. Tarama tamamlandıktan sonra kağıt cüzdan tamamen fon tükenmiştir ve tüm özel anahtar bitcoins şimdi yazılım cüzdan yeni bir özel anahtara ait.

Süpürme bir işlem (kendinize) göndererek gerektirdiğinden, 0.0001 BTC ücretinin bir madenci genellikle bakiyenizden düşülecektir. Kullandığınız istemci bağlı olarak, isteğe bağlı veya yapılandırılabilir bu tutardır.

Ne zaman bir özel anahtar kesmelisiniz.

Başka birisi varsa veya hiç (birisi bir kağıt cüzdan verdi veya özel anahtar online yayınlanan gibi) özel anahtara erişimi olacak bir özel anahtar kesmelisiniz. Bu bir hırsız hiç bile onlar var ya hiç erişmek için bu ilişkili bitcoins geçirmek mümkün engeller. O zaman onu tutmak ve içeriğini yeniden bir kez daha süpürme özel anahtar (veya kağıt cüzdan) tekrar gelecekte kullanılacaksa, bitcoins için gönderilir.

Almak veya bir özel anahtar süpürme olup olmadığı hala şüpheli iseniz, muhtemelen kesmelisiniz. Bir alma işlemi yapmaktan meydana gelebilecek sorunların çoğunu çözer.

Hangi yazılım müşteri-ebilmek almak ve süpürme

İthalat ve/veya özel anahtar süpürme yerleşik yeteneği olan yazılım istemciler kısa bir listesi burada.

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top