You are at: Home » Cryptocurrency

Cryptocurrency

Author
Last updated on:
Fact Checker

Şifreleme kullanarak güvenli bir dijital ödeme sistemi. Cryptocurrencies, Adem-i merkeziyetçi ya da peer-to-peer (P2P) ağlar üzerinden dağıtılmış; para kaynağı kontrol eder veya hareketleri kolaylaştırır Merkezi yetkin var.

Bitcoin özgün cryptocurrency ve halka bilinmeyen yazar Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında piyasaya çıktı. Bitcoin yazılım fonların sahipliğini kanıtlamak ve hareketleri doğrulamak için asimetrik şifreleme ve dijital imzalar kullanır. Ayrıca, Bitcoin, genel muhasebe güvenliğini sağlamak, yeni para birimi nane ve Çift Kişilik para birimleriyle harcama önlemek için (Adam arka Hashcash düzeni dayanan) SHA-256 işin kanıtı sistemi kullanır.

Bitcoin’ın yayın ve popülerlik artış beri yüz-in yeni cryptocurrencies yayımlanmıştır. Çoğu Bitcoin’ın açık kaynak kodundan türetilir, ama daha büyük bir para gibi çeşitleri ile sınırları sağlamak ve farklı işin kanıtı karma algoritmalar. Bazı popüler altcoins Litecoin, Dogecoin, Peercoin, ve Bitcoin yazılım kod temeli üzerinde dayalı değil dalgalanma, içerir.

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a Bitcoin enthusiast with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top