You are at: Home » Bitcoin-Qt (aka Bitcoin çekirdek)

Bitcoin-Qt (aka Bitcoin çekirdek)

Qt UI çerçevesi için bir grafik kullanıcı arabirimi kullanan açık kaynak tam Bitcoin istemci yazılımı. Vladimir J. van der Laan orijinal başvuru kodu Satoshi Nakamoto, ancak gelişmiş bir kullanıcı arabirimi kullanmak için yazılım geliştirdi. Bugün, bu bohça ile Bitcoin çekirdek müşteri ve topluca (kim Bitcoin Vakfı tarafından ödenir) Bitcoin çekirdek geliştiriciler tarafından iyi bir geliştiriciler dünya çapında büyük bir toplulukolarak korunur.

Bitcoin-Qt-ebilmek var olmak downloaded–dan bitcoin.org ve kaynak kodu görüntülenebilir ve github.comüzerinde katkıda bulunmuştur.

Bitcoin çekirdek

0.9.0 sürümünden itibaren Bitcoin-Qt grafik arabirimi istemci kodundan ayıran ilerleme nedeniyle Bitcoin çekirdeğe rebranded oldu. Bitcoin Protokolü’nün teknik özellikleri tamamen belgelenen değil beri Bitcoin çekirdek kodu Bitcoin Protokolü tanımlar başvuru istemci olarak kabul edilir. Diğer Bitcoin istemcileri genellikle iletişim kuralı tutarsızlıkları önlemek ve blockchain zor ayrımı kullanıcılarına yönelik önlemek olarak (herhangi bir hata da dahil olmak üzere) onun davranışı eşleştirmek çalışır.

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top