You are at: Home » Nasıl Bitcoins bir kağıt cüzdan göndermek için

Nasıl Bitcoins bir kağıt cüzdan göndermek için

example paper wallet

An example paper wallet from the interwebs.

Bugün Bitcoin kağıt cüzdan üzerinde bulunan bitcoins güvenli bir şekilde göndermek nasıl öğrenmek için gidiyoruz. Daha doğrusu, ne yapmam gerektiğini söyle yapacağız ve sonra bunu nasıl bileceğim.

Kağıt cüzdan üzerinde para harcamak için gerekir:

Bitcoins bir kağıt cüzdan gönderme birkaç adım özetlenebilir olabilir:

 1. Özel anahtarın yazılım cüzdan içine kağıt cüzdan süpürme (veya almak).

 2. Alıcının adresi yazılım cüzdan kullanarak bitcoins gönderin.

Yeni bir hareket internet üzerinden yayın göndereceğiniz bitcoins gerekir. Hareketin ardından alıcının Bitcoin adresine göndereceğiniz bitcoins kredi blockchain eklenir. Bu bitcoins nasıl aktarılır.

Ama tüm Bitcoins kağıt cüzdanımı geçirmek istemiyorum.

Sen istemiyorsan gerek yok. Bir kısmı kişiye gönderebilir ve kalan miktar-ecek var olmak stok içinde yazılım cüzdan. Bile sadece bazı senin bitcoins geçirmek kağıt cüzdanını tüm fonların tükenmiş.

Ancak, ek bir adım gerçekleştirmek ve (güvenlik için size yeni bir kağıt cüzdan oluşturmak ve bunları göndermek o bir yerine isteyebilirsiniz rağmen) arta kalan miktar kağıt cüzdanını geri gönderebilirsiniz.

Veya tüm bitcoins kağıt cüzdanından yazılım cüzdanın üstünde-e doğru herkes için onları göndermeden koyabilirsin. Bu senin kararın.

Önemli şeyler düşünün için

Bitcoins kağıt cüzdan için yükleme kolaydır — kağıt cüzdan adresine gönderin. Ama onları harcama yanlış yapılırsa riskli olabilir. Hatalı özel anahtarları alma/süpürme ya da ne işin var yanlış anlama senin bitcoins bir toplam veya kısmi kaybına neden olabilir.

Anladığınızdan emin olun:

 • Alma vs süpürme kağıt cüzdan bir: farkı henüz bilmiyorsanız, sola doğru bağlantıyı ziyaret edin. Olup olmadığını almak veya kağıt cüzdanını süpürme ve neden bilmek önemlidir. Devam et — biz bekleyeceğim.

 • Yaptıklarının doğrulayın: Sürecinin her aşamasında doğru yapılırsa doğrulamak en iyisidir. Alma veya para havale gibi Bitcoin içinde bir işlem yaptığınızda, her adımda ne düşündüğünü bu şekil olduğunu aslında oldu emin olmak blockchain aracılığıyla doğrulayabilirsiniz. Bunu yapmak için bazı büyük online araçlar blockchain.info, blockr.iove blockexplorer.comvardır. Bu Web siteleri nerede sen kopya/ortak anahtar (aka Bitcoin adresi) kağıt cüzdanından hamur, ve bu hareketleri ve toplam bakiye gösterilir bir arama alanı vardır.

 • Güvenli olması: Her zaman özel anahtarın güvenli tutmak için unutmayın. Kağıt cüzdan özel anahtarı asla paylaşılması gereken; Bu kağıt cüzdan para harcamak için kullanılır. Ama ortak anahtar-ebilmek var olmak pay ile herkes; Bu sizin ve diğerlerinin nasıl bitcoins kağıt cüzdanını göndermek.

Nasıl kağıt cüzdan’ın Bitcoins geçirmek için

1. kağıt cüzdanını al

Bitcoin kağıt cüzdanını yakın için ilk adımdır — üzerinde yazılmış şeyler erişmeniz gerekir. Sayılar ve harfler ile ilgili kendi QR kodları (onlara bütün noktalar ile kareler) uzun bir dizi olarak gösterilen özel ve ortak anahtar çiftinin, Bitcoin kağıt cüzdanını oluşur. Bitaddress.orgkullanılarak oluşturulan bir örnek kağıt cüzdan aşağıdadır:

Demonstrational Bitcoin paper wallet.

Bitcoins kağıt cüzdanından yazılım cüzdanını almak için iki seçeneğiniz vardır; tarama QR kodu veya el ile harf ve rakam dizisi el ile yazın. QR kodları sadece okumak ve bir kamera veya web kamerası tarafından çevrilmiş ayrı görüntü olarak ortak ve özel anahtar görüntüler. Tabii ki, tarama QR kodu bir grup harfleri ve sayıları yazarak daha daha kolay.

Birçok Bitcoin cüzdan istemcileri ve Hizmetleri içinde tarama QR code inşa sağlamak ve işlevleri görüntüler. Ama cüzdanını bir QR kodu tarama yapamıyor, tek başına bir QR kodu tarayıcı uygulaması indirebilirsiniz. M-cüzdan uygulaması yapıştırılabilir böylece bu uygulamalar otomatik olarak taranan adresi bilgisayarın (veya aygıtın) Pano koyacağız.

2. kontrol kağıt Cüzdan bakiye (isteğe bağlı)

Kaç bitcoins kağıt cüzdanını ilk doğrulamak istiyorsanız, tarama/Yapıştır veya Blockchain.info, blockr.ioveya blockexplorer.comgibi bir blockchain explorer hizmete (Bu “Bitcoin adresi” veya “Yükleme & Doğrula” olarak etiketlenmiş) kağıt cüzdan’ın adresini yazın. Yanlışlıkla özel anahtarın tarama değil dikkatli olun! Kağıt cüzdanının Geçerli Bakiye-ecek var olmak göstermek.

3. özel anahtar alma ve süpürme yazılım cüzdan istemci yüklemek

Aşağıda örnekler kullanarak Blockchain.info web cüzdan (alma/süpürme), Electrum istemci (alma/süpürme) ve Bitcoin çekirdek istemci (yalnızca içe aktarma). Başka bir cüzdan istemcisi veya hizmeti kullanıyorsanız, aşağıda özetlenen adımları nispeten benzer olmalıdır.

 • Örnek #1: Blockchain.info Web cüzdan Servisi (al veya tarama)

  Bu örnekte, bir kağıt cüzdan içe ve Blockchain.info’nın web cüzdan hizmetini kullanarak süpürüp götürdü. İlk olarak, Blockchain.info cüzdan hesabınızı açın ve “İthalat / ihracat” gidin gerekir. Zaten bir hesabınız yoksa, ücretsiz kaydolabilirsiniz.

  “İthalat / ihracat” sekmesine gidin.

  Burada şunları yapabilirsiniz yazın veya kopya/kağıt cüzdan özel anahtarı (Yani sen tek başına bir QR tarayıcı kullandıysanız) metin kutusuna yapıştırın ve “Özel anahtar Ekle” tuşuna basın. Veya “İnceden inceye gözden geçirmek ile senin webcam kullanarak QR Kod inceden inceye gözden geçirmek için web kamerası”‘ı tıklatın.

  Gerçekleştirmek istediğiniz özel anahtar alma türünü seçin.

  Blockchain.info alma veya kağıt cüzdan süpürme seçeneği sunar. Lütfen farkı anladığınızdan emin olun. Vardır genellikle tavsiye ederim bunu almak yerine kağıt cüzdan süpürme.

  Size sorulacaktır almak veya süpürme.

  Bu işlemi tamamladıktan sonra Blockchain.info hesap bakiyesine eklenen tüm kağıt Cüzdan bakiye görmeniz gerekir. Bu bitcoins artık “Göndermek para” sekmesine gidiyor, alıcının Bitcoin adresi, tutarı girip “Göndermek ödeme” tıklayarak harcanacak hazırsınız.

  Şimdi yok veya kağıt cüzdan güvenli olarak depolama.

 • Örnek #2: Electrum istemci (alma ve silme)

  Bu bölüm kullanılarak gösterilecektir Electrum kağıt cüzdan özel anahtar ve sonra farklı bir özel anahtar için alınan özel anahtar bir iç operasyonunda performans almak için. Eğer yoksa Electrum yüklü, sen-ebilmek download o burada.

  Aşağıda gösterilen adımları (Windows sürümü aynı olacaktır) Mac sürümü kullanıyorsunuz. İlk açık Electrum, o zaman gidin cüzdan > özel anahtarları > alma, aşağıda gösterildiği gibi:

  İçin gezinme Electrum’ nın özel anahtar alma özelliği.

  Eğer senin Electrum cüzdan şifrelenir, parola iletişim kutusu ile istenir. Devam etmek için parolanızı girin. Özel anahtarların listesi için ithal edilecek soran aşağıdaki pencere açılacaktır. Electrum yok QR Kod tarayıcı sağlar kağıt cüzdan özel anahtarınızı kendini inceden inceye gözden geçirmek ve penceresinin içine yapıştırın veya sadece bunu yazın gerekir:

  Pencereye yapıştırmak veya kağıt cüzdan özel anahtarını yazın.

  Devam etmek için “Al” düğmesine basın.

  Electrumözel anahtar alma başarı pencere.

  Kağıt cüzdan para-ecek var olmak elde edilebilir içinde şimdi senin Electrum onları harcamak ücretsiz nerede cüzdan her yerde. Bu noktada, kağıt cüzdan özel anahtarın sadece oldu ithal ve değil süpürüp götürdü.

  Bir tarama gerçekleştirmek için “Al” sekmesini açın. Sadece aldığınız özel anahtar adresi üzerinde sağ tıklayın, “Göndermek görüntüsünün altında gösterdiği gibi gelen” tıklatın:

  Özel anahtar taraması başlatılıyor.

  Kopyalayıp yapıştırarak bir “Alma” adresinden sekmesinde sikke göndermek için kendi bir alma adresi seçin Electrum. En az 0.0001 BTC madenci ücreti eksi kağıt cüzdan tam dengede girin. Şu anda asgari ücret 0.0001 BTC — örneğin 0,001 BTC kağıt cüzdan alınmış, bu yüzden sadece 0,0009 BTC madenci ücreti nedeniyle gönderilebilir.

  Fon gönderileceği yeri seçme.

  Tıkırtı “Gönder” — şimdi farklı bir özel anahtar içinde bulundukları gibi kağıt cüzdan özel anahtarı şimdi onun bitcoins süpürdü Electrum m-cüzdan. Bu tutarın içinde alınan özel anahtar yanında denetleyerek doğrulayabilirsiniz Electrum şimdi sıfırdır.

  Kağıt cüzdan’ın bitcoins şimdi “Gönder” sekmesine gidiyor girmek recipientâ €™ s Bitcoin adresi, bir miktar, ücret tutarı ve “Gönder”‘i tıklatarak harcanan olabilir.

  İsteğe bağlı: kağıt cüzdan alınan özel anahtar kaldırma

  Özel anahtarı bakiyesi sıfır olan ve süpürme tamamen blockchain teyit doğruladıktan sonra isteğe bağlı olarak alınan kağıt cüzdan özel anahtar silebilirsiniz Electrum. Kağıt cüzdanını soğuk hava deposu olarak yeniden kullanmak istiyorsanız ve özel anahtarın, bilgisayarınızda ortalıkta istemiyorsanız bunu yapabilirsiniz — eğer bilgisayarınızı hiç kesmek, özel anahtarın orada çalmak saldırgan için olmayacak. Ayrıca, ithal kağıt cüzdan adresi kullanarak kurtarılamaz Electrum m-cüzdan’ın tohum — Yani eğer herhangi bir bitcoins hiç özel anahtarı, gönderilen ve kağıt cüzdanını yok ettim ve bir el ile gerçekleştirilen değil Electrum cüzdan yedekleme, bu bitcoins sonsuza kadar kayıp olacak.

  Bunu yapmak tercih ederseniz, lütfen süpürme bekleyen iç tam olarak onaylanır ve yanındaki yeşil onay işareti simgesini ve dişli simgesini vardır ve özel anahtar özel anahtar cüzdanı çıkarmadan önce bir tutarı sıfır bulunan doğrulayın. Bu bir saat sürebilir.

  Blockchain onaylanması ve kalan bakiyesi sıfır doğrulamak için tarama iç bekleyin

  İç tarama bekleyen yanında yeşil bir onay işareti ile onaylandıktan sonra artık güvenli bir şekilde özel anahtarın cüzdanından kaldırabilirsiniz.

  Bir kez süpürüldü alınan özel anahtar kaldırma

 • Örnek #3: Bitcoin çekirdek istemci (yalnızca içe aktarma)

  Bu bölümde Bitcoin çekirdek bir kağıt cüzdan özel anahtar almak için nasıl kullanılacağını gösterir.

  Bitcoin çekirdek istemci uygulaması (adımları Windows Bitcoin çekirdek istemci için aynı olacaktır) Mac açın. İstemcinin tam Bitcoin blockchain ile senkronize olun. Bu bir kaç gün için baştan blockchain eşitlemek için sürebilir. Bu beklemek istemiyorsanız uzun, lütfen bir “ince” veya “örümcek ağı-esaslı” cüzdan örnekleri #1 ve #2 detaylı olarak kullanın.

  Bitcoin çekirdek istemcisinde, aşağıda resimli Yardım ve hata ayıklama penceresi, tıklatın:

  Bitcoin çekirdek hata ayıklama penceresini açmak ve blockchain doğrulama eşitlendiğinde.

  Ayrı bir pencere açılır; “sekmesinin seçili olduğundan emin konsol” olun. Bitcoin çekirdek cüzdanınızı şifrelenmiş ve bir parola varsa bir özel anahtar almak için m-cüzdan geçici olarak kilidini açmak gerekir. Aşağıdaki komutu kullanarak cüzdanını 900 saniye için kilidini açmak olacaktır.

  walletpassphrase "YOUR PASSPHRASE" 900

  Geçici olarak cüzdanını 15 dakika boyunca (gerekirse) kilidini açmak için konsol kullanarak.

  Bitcoin çekirdek cüzdanını kilidi şimdi aşağıdaki komutu vererek Bitcoin kağıt cüzdan özel anahtarınızı içe aktarabilirsiniz.

  importprivkey YourPaperWalletPrivateKey "OPTIONAL LABEL"

  Not “İsteğe bağlı etiket” gerekli değildir ve kullanılan değil örnek aşağıda.

  Konsol kağıt cüzdan özel anahtarınızı almak için kullanma.

  İmportprivkey komut çalıştırdığınızda, her yerde 2 ila 15 dakika olarak bilgisayarın hızına bağlı olarak tamamlanması sürer. Bitcoin çekirdek istemci işlemleri ve özel anahtarın dengesini elde etmek için tüm blockchain tarama çünkü uzun süre beklemek için nedenidir. Bu işlem sırasında Bitcoin Core tepkisiz olacak. Alma işlemi tamamlandığında, komut istemi dönmek göreceksiniz.

  Tamamlanmış kağıt cüzdan özel anahtar alma gösterilen konsol.

  Bitcoin çekirdek cüzdan bakiyesine eklenen kağıt cüzdanından para şimdi görmelisiniz. Kağıt cüzdan’ın bitcoins “Gönder” sekmesine gidip, alıcının Bitcoin adresini girerek “Ödemek için” alan, bir etiket, bir miktar, “Gönder” tıklayarak harcanan olabilir.

  Bitcoin yapmak için ihtiyacınız olacak çekirdek kullanarak özel bir tarama gerçekleştirmek istiyorsanız yukarıdaki kılavuzu takip yalnızca özel anahtar Bitcoin çekirdeğin içine alır hatırlıyorum “listreceivedbyaddress” ve “sendfrom” komutlarını kullanın.

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top