You are at: Home » Bitcoin çalışma şekli hakkında en iyi teknik videolar

Bitcoin çalışma şekli hakkında en iyi teknik videolar

complex equation

Bitcoin teknik ayrıntıları açıklamak en iyiler listesi — Kuruyemiş-ve-Bitcoin iş yapmak cıvata daha gelişmiş bir anlayış sağlamak.

Teknik olmayan bir insansın ve zaten ne Bitcoin olduğuna dair bir fikrim yok, önce bir astar olarak Üst beş videolar bu açıklama Bitcoin (hızlı) izlemek muhtemelen en iyisi.

Aşağıdaki videoları derinlik bir artan sırada listelenir: daha fazla video olduğunu, tavşan deliği daha derin gider liste aşağı. Yani get rahat, cep koruyucunuz koymak ve Bitcoin bilinen cryptocurrency evcilleştirmek hazır olun.

Nasıl Scott Driscoll tarafından 5 dakikada Bitcoin çalışır

Neden iyi olduğunu

Duman tatilinde iş yerinde izlemek için yeterli kısa (ama bazı bölümleri rewatch gerekebilir dostum hızlı, konuşuyor — yaptığımı biliyorum).

Video kısa bir süre Bitcoin mekaniği göstermek bilgilendirici grafik vardır: P2P ağ, dijital imzalar ve işin kanıtı adem-i merkeziyetçi.

Bitcoin Hood Scott Driscoll tarafından nasıl çalıştığı

Neden iyi olduğunu

Başka bir büyük video Scott Driscoll tarafından — bu çok daha yavaş onun önceki video ve dalış çok daha fazla detaya her 23 dakika içinde pace edilen.

Video basit bir dil kullanır ve Bitcoin anahtar kavramlar büyük bir bakışını vermek için temel animasyon çizimler iş.

Yanlış nerede

 • 0:43 — “… düğümleri veya Bitcoin ağdaki bilgisayarlara uygulamak bu işlem için onların kopya-in defter…”

  Bu basitleştirme bir parçasıdır. (Yani harcanmamış çıkışlarını, geçerli imzaya sahip bir çift harcama değil varsa ve) hareket temel doğrulama geçerse düğümleri ağdaki diğer düğümlere yeni hareketleri aktar. Ancak, o anda kendi muhasebe defterleri için kalıcı olarak yeni hareketleri Uygula .

  Sonra bir madenci “bir blok bulur” ve ağ üzerinden yayınları yeni işlemler uygulanır. Bu noktada, düğümleri engelleyen hareketleri kendi defter (aka blockchain) ekleyin. Bu videoda daha sonra daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

 • 1816: — “dört yılda blok ödül kesilir ikiye…”

  Blok ödül bulunur 210.000 her blok için ikiye böldüm — dört yaşında hemen tahmini süresini (6 blok/saat * 24 * 365 * 4 = 210,240).

Khan Akademi – Han Akademi tarafından Bitcoin kursu

Neden iyi olduğunu

Khan Akademi ünlü bir online eğitim kuruluşu ve 7 onların video Bitcoin konferans serisi bir daha ayak rahat bir sürü Bitcoin protokolü hakkında bilgi verir. Öğretim görevlisi, Zülfikar Ramzan, sanal bir kara tahta kullanarak Bitcoin ayrıntıları açıklayan işini iyi yapıyor ve ezici değil dil ile teknik jargon dolu.

Yanlış nerede

 • Genel bakış 4:45 — “… ve kalan 2 bitcoins işlem ücreti olacak”

  Bu örnek işlem en iyi örnek değil: 2 bitcoin işlem ücreti çoğu insan hiç ödemeye gönüllü olur büyük bir ücrettir. Şu anda, bir genellikle bitcoin işlem ücreti.0001 BTC her işlem veya birkaç kuruş (USD) olarak eşdeğer olduğunu.

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top