You are at: Home » Bitcoin ile ilgili sorunlar

Bitcoin ile ilgili sorunlar

bitcoin is hard

Bitcoin zaten dünya değişiyor bir devrimci teknoloji olduğunu — ama mükemmel değil. Ana akım kabulü zor yapmak onun rahatlık–in-kullanma sorunları imkansız değilse en dikkate değer. Aşağıda listelenen bazı Bitcoin ve pratik kullanımı ile mevcut hataları vardır.

 • Bitcoin anlamak zordur

  Bitcoin’ın tamamen dijital varlığı, yenilik ve teknik karmaşıklık çoğu insan için büyük engelleri vardır. Birçok insan (özellikle eski kuşaklar) mücadele gerçeği sizin elinizde bir Bitcoin kontrol edemiyorum. Veya banka, şirket veya devlet gelmiyor. Bitcoin içinde ilgi çekici bir bilgisayar veya aygıt gerektirir. Ve bir derinlik vererek açıklama Bitcoin teknik olmayan bir dinleyiciye nasıl çalıştığını bir parlak gözlü bakışları ile onları bırakabilirsiniz. Giriş bu engelleri cehalet, yanlış bilgilendirme ve güvensizlik bu yeni Bitcoin için katkıda bulunur.

  Bitcoin teknik karmaşıklığı yakın zamanda Basitleştirilmiş değil, ama orada bir büyük bir topluluk çaba çalışma mitler ortadan kaldırmak ve Bitcoin eğitim (yani. Bitcoin 101 videoları, Bitcoin yığın değişimi, vs.). Üçüncü taraf hizmetleri ve işletmeler online cüzdan Hizmetleri gibi Coinbase ve blockchain.infogibi Bitcoin kullanımı kolaylaştırmak için yayginlasmaktadir.

 • Bitcoin iyi bilgisayar güvenliğinde usta açmasını gerektirir

  Genellikle, tek bir dosya Bitcoin kullanıcının bilgisayarında o kullanıcının bitcoins erişmek için belgili tanımlık son anahtar var. M-cüzdan Resimi kayıp veya çalınmış, tüm kişinin bitcoins sonsuza kadar büyük ihtimalle geride kaldı.

  Şifreli cüzdan? Soğuk hava deposu? BIP0038? Bitcoin güvenlik terminoloji rahip olmayan kimse için başka bir dil gibi okur. Kişinin bitcoins korumak için en iyi yöntemler öğrenme çok zor olabilir.

  Pek çok online m-cüzdan servislerine ve işletmeler güvenlik gereksinimleri kullanıcı yükünü azaltmak için kurulmuş. İnsanlar kendi bitcoins güvenli ve kendi Bitcoin cüzdan yedeklemek zorunda kalmamak için bir hizmet ile yatırabilirsiniz. Henüz bu hizmetleri kullanarak hala bilgisayar güvenliği, yetkisiz hesap erişimi engellemek için güçlü parolalar ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanarak gibi temel bir anlayış gerektirir. Ayrıca, bu özel sektör hizmetler sürekli saldırganlar tarafından hedeflenir ve bazı başarıyla girildi ve kullanıcı çalıntı bitcoins yatırılır vardı. Güven bu hizmetleri ilgili birincil sorundur: bitcoins başkasıyla yatırma onlara güvenli bir para (çok bir banka gibi) tutmak için güven gerekir. Ne yazık ki, zaten kapalı Bitcoin servis operatörleri mevduat bitcoins ile çalışanbirçok örneği olmuştur.

 • Yavaş ve Perakende hareketleri için pratik Bitcoin

  Yeni bir hareket Bitcoin ağa yayın sonra bir kaç saniye içinde alıcıya genellikle görünür değildir. Ancak bazı durumlarda, birkaç dakika için ağ üzerinden seyahat ve alıcının bağlantı, alıcı ve satıcı için rahatsız edici bir bekleme neden ulaşmak için hareket sürebilir.

  Ayrıca, alıcı için yeterince teyit edilmesi hareket için bir saat beklemek kabul etmediği sürece, fiziksel ve dijital ürün satışı çift harcamak-saldırıları duyarlı. Kötü bir alıcı iki çakışan hareketleri aynı anda aynı bitcoins kullanarak iletmek: bir satıcı ve ikinci bir işlem kendileri ödemek için ödemek için. Satıcı başlangıçta, ilk hareket görmek ve hareket için onaylamak beklemeden ödenen emir olarak düşün ve öğe ile kapıdan yürümek için alıcı izin. Sonra ikinci işlem kalıcı olarak blockchain ilk işlem geçersiz duruma getirmelerini sonra doğruladı olur! Bu durumda, satıcı temelde bir hırsızlığı kurbanı olduğunu.

  Geçerli bu senaryo için işlem 3 parti Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı bitpay.com gibi kullanmaya tüccar için çözümdür. Bitpay emer tüm çift risk tüccar için harcamak ve “sıfır durumlarda ödeme dolandırıcılık deneyimli”sahip olduğunu iddia ediyor. Nasıl çift Bitpay açığının etkisini azaltan tamamen açık değil saldırıları harcamak, bu gibi de Çift Kişilik saptamada yardımcı Bitcoin düğümleri dünya çapında çok sayıda üzerinden Bitcoin ağa bağlı bunlar Bitcoin ödeme hizmetleri saldırıları harcamak tahmin edilmektedir.

 • Bitcoin hiçbir yerleşik tüketici koruması vardır

  Kredi kartı şirketleri ve ödeme işleme şirketleri (Paypal gibi) alıcılar hileli satıcıların chargebacks ile koruyabilirsiniz. Bir tüketici ödeme işlemci Hizmetleri kullanarak bir satın alma işlemi yaptığı ve onlar güvenilmez bir satıcı tarafından kandırıldım olduğunu göstermek mümkün ise, ödeme şirket işleme kez kendi fonları alıcı iade edeceğiz.

  Bitcoin böyle bir koruma sunar: alıcı sunmak için satıcı güven gerekir bu yüzden geri dönüşü olmayan, hareketler. Pek çok Bitcoin kullanıcı bu bir özelliktir, bir zayıflık değil ve sadece bir satıcı onların para göndermeden önce kendi durum tespiti yapmak için alıcı gerektirir ki. Ayrıca, geri dönüşü olmayan hareketleri satıcıları sahte chargebacks korumak.

 • Bitcoin teknik zayıf düzenledi saldırılara karşı savunmasız olan

  Sybil saldırıları, % 51 saldırılarıve hizmet reddi saldırılarına “kırılma Bitcoin” yeteneğine sahip değildir, ancak geçici olarak ağ üzerindeki düğümler bozabilir veya çift için izin hareketleri harcamak. Bir büyük ölçekli organize saldırılar kapalı çekerek pahalı bilgi işlem gücü bir çok gerektirecektir ve giderek daha fazla dürüst düğümleri olarak imkansız hale gelir ve madenciler ağa. Derecede-in henüz, olmuştur bilinen yaygın kesintisi veya çift harcamak bu tür saldırıları nedeniyle.

  Bkz: güvenlik açıkları tüm bir listesi için Bitcoin wiki “Zayıf” sayfa .

Bitcoin herkes için değil henüz

Bitcoin trustless olmak için tasarlanmıştır: Eğer güven oluşturmak için bir merkezi otorite yerleştirmek için dağıtmak ve para yönetmek. Yan etkiler Bitcoin son kullanıcı özelliklerini ve güvenli kullanımı hakkında bilgili olmak daha fazla sorumluluk gerektirmesidir. Ve Bitcoin tamamen yeni ve karmaşık bir fikir olduğu için çoğu insan için biraz zaman alacak.

Ama bu bilginin mutlak olması gerekmez; (sadece birçok kişi Paypal, wire transfer hizmetleri ve bankalar güvenli, idare ve paralarını iletmek için kullanmayı tercih gibi) sizin için teknik açıdan daha derinlemesine sorumlulukları işlemek için 3 partilerin güvenmeyi seçebilirsiniz. Yeni iş ve entreprenuers bu tür bazı yukarıdaki zayıf düzeltme ve Bitcoin yapmak daha erişilebilir için genel halk için altyapı inşa ediyoruz.

Bu hizmetlerden birini kullanıyorsanız, önce güvenilir bir üne sahiptir emin olun. Google onları dışarı bok gibi şeyler öğrenmek için:

 • Hizmetin nerede bulunur?

 • Onlar fiziksel bir adresi yayınlamak mı?

 • Onlar kendi kimliklerini ifşa veya anonim olarak faaliyet gösteriyor?

 • Diğer insanlar ne onlar hakkında Forumlar ve değerlendirme diyorsun?

Sonuç olarak Bitcoin hala çok yenidir ve deney düşünülmelidir. Henüz muhtemelen yukarıda açıklanan sorunlarını ile rahat olmayan kişiler Bitcoin kullanmamanız gerekir.

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top