You are at: Home » Bitcoin, kendi kabul

Bitcoin, kendi kabul

Last updated on:
Fact Checker
do it yourself

Çok saygı senin için Bitcoin bir ödeme işlemci veya aracı kullanmadan işiniz için kabul etmek için gördüğünüz için geçerli. İki kişi arasında doğrudan ödemeler Bitcoin çok özüdür. Burada da bazı faydalar kendiniz bunu elde edersiniz:

 • Hiçbir işlem ücreti ödemek. Müşteri (001 BTC Ceyhan Deniz terminalinde, yaklaşık $0,06 YTL asgari ücret birçok cüzdan üzerinde şu anda ayarlanır) daha hızlı onay süreleri için isteğe bağlı olarak küçük bir madenci ücret öder.

 • Banka hesabı gerekli.

 • Gizlilik: 3 Parti (yani bir Bitcoin ödeme işlemci) kolaylaştırmak veya işlemler kimlik ile oturum. Bu iş ilişkileriniz Ile daha fazla gizlilik istiyorsanız yararlıdır.

Ama üstünde senin kendi, dahil Bitcoin ödeme işleme için dezavantajları vardır:

 • Bir Bitcoin temel anlayış, olması etmek nasıl çalıştığınıve nasıl bitcoins güvenli ve güvenlitutmak için.

 • Bitcoin’ın geçici döviz kurunu için tabi. Emir 10 $ fiyat, bir Bitcoin ödeme için eşdeğer miktarda almak, ve o zaman yarın, o Bitcoin sadece 7 $ miktardır. Ya da 5 $. Veya 20 $. Ya da 50 $. Bitcoin Döviz Kuru hızlı hareket ediyor.

 • (6 teyidinde tavsiye edilir, yaklaşık bir saat alır) teyitler ödemeleri için beklemeniz gerekebilir. İsteğe bağlıdır, ancak önerilen bir en iyi yöntem, özellikle bu bir hizmet olarak karşı bir fiziksel madde satıyorsanız Eğer kolayca (abonelik veya üyelik gibi) iptal edilebilir. Bir kez doğruladı ve “kalıcı” hareketidir, müşteriye mal teslim güvenlidir.

Bitcoin bizzat kabul

Bir Android telefon veya tablet gerekir. Satış noktası (POS) aygıtı olarak çalışacak: müşterinin sipariş fiyat içine girdiğiniz ve belgili tanımlık app bir QR kodu Bitcoin tutar ve Bitcoin ödeme adresi için görüntüler. Müşteri kendi Bitcoin mobil uygulaması ile QR kodu tarar, bir düğme hits ve bitcoins sipariş toplam miktarı için gönderir.

Alışkanlık’iş senin iPhone/iPad/iPod Apple Bitcoin yasakladı çünkü ilgili bitcoins alıp göndermek için yetenek var apps.

Başlamadan önce Bitcoin cüzdan Android cihazınızda (harcamak ve bitcoins, ama daha az güvenli geri ödeme daha uygun) tutmak istiyorsanız, ya da cüzdanını başka bir yerde tutmak için (daha güvenli) istiyorsanız karar vermeniz gerekir. Her iki seçenek ile çalışacak Bitcoin satış noktası apps vardır.

Cüzdanımı aygıtım tutmak istiyorum

Bu aldığınız bitcoins güvenli tutmak için iyi bir seçim olup — Bitcoin-cüzdanını Bitcoin kabul etmek için cihazınızda olması gerekmez. Sadece cüzdan için ait bir Bitcoin adresini görüntülemek ve ödeme göndermek alıcı-si olmak.

Bitcoin cüzdan zaten yoksa, Başlangıç sayfası bir göz atın. Android cihazınızda depolanmış olmayacak bir Bitcoin cüzdan almak.

O zaman download ve install kumbara app Android cihazınızda. Bu app-ecek var olmak senin satış noktası (POS). Belgili tanımlık app açtıktan sonra sana bir adres Bitcoin cüzdanından kumbara için giderek almanız gerekir yemek listesi ve seçme Bitcoin > bir hesabı al > adresi almak:

coinbox menu

coinbox import 1

coinbox import 2

O zaman vurmak belgili tanımlık inceden inceye gözden geçirmek düğme. Bu-ecek açık bir QR kodu taramak için cihazınızın kamera. Bitcoin cüzdanından bir Bitcoin adresinin QR kodu gelin. Bu adres müşteriler ödemelerini için gönderilecektir.

Bir adresi ithal, emir başlatmaya hazırsınızdır. Yeni siparişler ana ekranında girebilirsiniz. Siparişindeki her madde için bir miktar (ulusal para birimi cinsinden fiyat) ve isteğe bağlı bir not girebilirsiniz. Siparişe öğe eklemek isabet + düğmesi:

coinbox order

Sipariş girildikten sonra üst sağ köşedeki app $ düğmesine basın. Müşterinin ödeme yöntemi seçmek için istemde bulunulur. Bu durumda, Bitcoin düğmesine basın. Sonra bir QR kodu Bitcoin cüzdan adresinizi ve bitcoins (şu anki Bitcoin Döviz kurunu temel alarak) doğru miktarda içeren görüntülenir. Kendi Bitcoin m-cüzdan uygulaması ile inceden inceye gözden geçirmek ve onlar bir ödeme gönderdiğiniz müşteriye göstermek:

coinbox order confirm

coinbox QR code

coinbox payment complete

Müşteri ödeme gönderdi sonra app satın tamamlandığını görüntüler. Kumbara için gidip onaylamak hareket için izlemek istiyorum, menü ve Seç Satışve hangi satış ilgilendiğiniz seçin. Hareket onay sayısı ile birlikte satışı’nın ayrıntıları görüntülenir:

coinbox tx detail

Ve nasıl Bitcoin ödemeler kumbara app ile kabul. Ama Bitcoin emir başlamadan önce sen-ebilmek istemek-Kur kumbara App için bir kaç şey vardır:

 • Bitcoin indirim: varsayılan olarak, kumbara Bitcoin Ile ödenen tüm siparişleri % 5 indirim alır kapalı. Bu devre ayarları gitmek için kumbara menü ve Seç indirim ve vergi. %5 alanının yanındaki Bitcoin indirim dokunun ve 0 (sadece 5 alanını silme yeterli, sen-meli ipucu 0olmadığına dikkat edin) yazın.

  coinbox discount
 • Bir şifre koymak: isteğe bağlı olarak başka kimse Bitcoin adresinizi, para birimi değiştirmesini engellemeye yardımcı olmak için kumbara app bir şifre koymak ve indirim ayarları. Kumbara gidin yemek listesi ve seçme güvenlik. Seçin ve güçlü bir parolayı onaylayın.

Kumbara satış noktası app veya her hareket için aynı Bitcoin adresini kullanarak bir hayranı değilseniz, başka bir seçenek Blockchain tüccar app. Bu uygulama daha basit bir arayüzü ve daha az seçenek vardır, ancak yeni bir Bitcoin için her müşteri siparişi adresi alma oluşturur. Ancak, bu app Bitcoin adreslerine Blockchain.info tarafından kontrol noktasıoluşturur ödeme talebi QR kodları dikkati çekiyor. Yani tüm müşteri ödemeleri ilk sonunda kendi Bitcoin adresine yeni bir hareket olarak iletildiği bir yeni oluşturulan Blockchain.info adrese git. Bu da tüm ödemeler Blockchain.info’nın parmaklarının arasından geçmek anlamına gelir ama Bitcoin gizlilik (müşteriler için ne kadar bitcoins bilmek daha sert adresinizde yani yapar), korunmanıza yardımcı olur.

Benim cihazda cüzdanımı istiyorum

Download Mycelium app. Birçok Bitcoiners bademcik-in şekilbir temel satış noktası (POS) işlevi de dahil olmak üzere, çünkü bu Android için en iyi Bitcoin cüzdan olduğunu kabul ediyorum.

Yedekleme, Mycelium özel anahtar

Yapmanız gereken ilk şey bir şifreli PDF için yedekleme özel anahtardır. Yedekleme eksik düğmesine basın ve sonra Yedekleme düğmesine basın:

mycelium backup

Mycelium daha sonra oluşturmak ve PDF yedeğini özel anahtarınızı şifrelemek. Yedekleme için görüntülenen parolayı yazın ve güvenli bir yerde saklayın. Bir kez Mycelium yüzey yedek PDF oluşturma, sonra başka bir aygıt için kopya bilgisayar veya çevrimiçi depolama güvenli tutmak. Kendinize e-posta veya bulut içinde saklamak için Pay PDF düğmesine basın.

El ile yedekleme PDF dış SD kart veya başka bir yerde taşımak tercih ederseniz, yedek PDF dosyası Android cihazınızda bu dizinde bulunabilir:

/data/data/com.mycelium.wallet/files/

Dosya adında tarafından mycelium-back-XX-XX-XX-X.XX.pdf , nerede x yedek oluşturulduğu saat ve tarih olacak.

Bu işlem tamamlandıktan sonra PDF yedekleme doğrulamak iyi bir fikirdir. Doğrulamak yedekleme düğmesine basın ve cihazınızın kamera tarama QR code PDF yedekleme Şifrelenmiş özel anahtar için kullanın:

mycelium backup verify

Yedekleme için 15 karakter şifre istenir. Mycelium sonra şifresini çözmek ve doğrulama yedek ve tamamlandığında bir ileti görüntülemek:

mycelium backup decrypt

mycelium verify success

Yeni bir alıcı adresi her oluşturduğunuzda Mycelium karşılık gelen özel anahtar için bu yedekleme işlemi tekrarlamak. Her özel anahtar içinde Mycelium yedek kendi PDF olmalıdır.

İle ödemeleri kabul etme Mycelium

Üzerinde ayarı sekmesiMakale Mycelium app, Al düğmesini vurdu. Bu aktif Bitcoin adresinizi ve QR kodunu görüntüler. Belirli ödeme tutarı için bir müşteri oluşturmak için İsteğe bağlı bir miktaraltında klavye simgesini vurdu. Başlangıçta, mBTC (millibitcoins) olan bir tutarın girilmesi istenir:

mycelium receive amount

Yerel para birimi cinsinden tutarını girin için sağ üst köşedeki mBTC dikdörtgende dokunun. O artık bir ağ bağlantınız varsa, yerel para birimi cinsinden dönüştürülmüş tutar göstermek gerekir. Bu canlı Bitcoin döviz kuru üzerinde temel alır:

mycelium receive amount usd

Girdiğiniz tutarı içerir Tamam düğme ne zaman bitmiş ve Güncellenme Zamanı bir QR kodu-ecek var olmak göstermek vurmak. Bu müşterinize göstermek ve kendi Bitcoin m-cüzdan uygulaması ile tarama ve bir Bitcoin ödeme gönderme:

mycelium receive

Müşteri Bitcoin ödeme gönderdi bir kez Mycelium görüntü işlemler sekmesindeki ödeme dairesel oklar sekmesinin üst kısmında görüntülenmesini ve teyidinde sayısı yenilemek için kullanır.

mycelium tx

Bu dokunaklı ve Ayrıntıları göster ekranın üstündeki dokunarak hareketi hakkındaki ek ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Web sitenizde Bitcoin kabul

Elle yapılan yöntem

Öğeleri el ile Bitcoin için Web sitenizde satmaya, müşteriler bir şey satın almak istedikleri zaman sizinle iletişim kurmak için bir yol sağlar. Bu, sitenizdeki form gönderme veya sadece bir e-posta adresi olabilir.

Bir kez yeni bir düzen ile temas, onlara bir Bitcoin tutar ve bir Bitcoin ödeme adresi ile cevap veririz:

 1. İlk olarak, getir seçeneğini bitcoinaverage.com için git ve yerel para birimi için geçerli Bitcoin Döviz Kuru belirleyin. Bu sipariş toplam miktarı bitcoins için yerel para birimi dönüştürmek için kullanacağız. Bu hizmet, ortalama Bitcoin döviz kurunu tüm büyük online alışverişi birlikte sağlar. 1 BTC Döviz Kuru kullanacağımız = 620 $ YTL Bu örnek geri kalanı için.

 2. Sipariş fiyat (yerel para birimi) tarafından Bitcoin Döviz Kuru bölerek borcu bitcoins toplam miktarını belirlemek ve 8 ondalık basamağa yuvarlamak. Sipariş toplamının 135 $ olsaydı, superoksid, o zaman bitcoins aşk toplam sipariş 0.21774194 BTC olurdu (yani $135 ÷ $620 = 0.217741935 =~ 0.21774194 BTC ).

 3. Bitcoin-cüzdanını açın ve yeni bir adres oluşturmak. Müşteri onların Bitcoin ödeme için gönderme olacak.

 4. Onları yeni Bitcoin adresinizi, bitcoins toplam miktar ve toplam tutarı belirlemek için kullanılan döviz kurunu bir cevap yazın. Superoksid:

  Merhaba Bay müşteri,
  
  sipariş için teşekkür ederiz! Aşağıda, siparişin faturası olduğunu 
  Bitcoin miktarı ve ödeme için göndermek için adresi de dahil olmak üzere.
  
  (1) çift deri bot  85 $
  (1) kovboy şapkası       50 $
  ---
  Toplam (USD):        $135
  
  Bitcoin ödeme bilgi
  ---
  Döviz kuru:       620 $ BTC/USD
  ödeme Adres:      1FPYTo4rYVY9SGGzFo4DEiu7LLWVnffTQj 
  Toplam:           0.21774194 BTC
  
  
  Bitcoin Döviz Kuru dalgalanma nedeniyle, Bitcoin ödeme toplam yalnızca önümüzdeki 6 saat için geçerlidir, bu nedenle olun lütfen bu zaman dilimi içinde Bitcoin ödemenizi. 
  
  İşiniz için teşekkürler!
  Bayan Shopowner
  
 5. Müşteriden Bitcoin ödeme aldıktan sonra siparişini göndermeden önce 6 teyidinde ulaşmak hareket için bekleyin. Yaklaşık bir saat alacağım. Bu büyük ölçüde müşteri başarıyla çekebilir misin olasılığını azaltır labirentvari bir çift harcama girişimi (ve dışarı ödeme aldatmaca).

Para iadesi

Bir müşteri bir Bitcoin geri ödeme sağlamak gerekirse, onlara ödeme adresini almak için başvurun. Para iadesi ödeme gönderdiler adresine göndermek için kötü bir fikirdir. Bunun nedeni müşteri daha fazla müşteri erişim adresini göndermek, Bitcoins kayıp olabilir anlamı müşterinin önceden sağlayabilir bir çevrimiçi cüzdan kullanıyor olabilir.

Otomatik yöntemleri

Otomatik-it-yourself Bitcoin ödemeler için ellerini kirli almak istekli olması gerekir. Neyse ki, ücretsiz açık kaynak eklentileri zaten birçok alışveriş sepeti arabirimler için oluşturulmuş.

Woocommerce

Magento

 • Bitcoin (JSON-RPC)

  • Değil: bu eklenti artık işlevsel veya onun geliştirici tarafından desteklenen olabilir

  • Onu sipariş için yeni Bitcoin adresi oluşturur.

  • Ana bilgisayar sunucusunda çalışan bitcoind kullanır.

  • Bitcoin ödemeleri onaylamak için cron görev kullanır

  • Döviz Kuru bitcoincharts.com elde eder.

  • GitHub:


Referanslar

Brother Bitcoin is the founder of Bitcoinhelp. He's a 99 year old Amish grandpa with a raging addiction to Bitcoin. Bitcoinhelp.net was created on late 2013 to help people wrap their heads around Bitcoin. Later on Bitcoinhelp was sold to 99Bitcoins.

View all Posts by Brother Bitcoin

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top