You are at: Home » איך קונים אתריום (או ETH) בישראל בצורה מאובטחת
Author
Last updated on:
Fact Checker

מטרת מדריך זה להסביר את השלבים בדרך לקניית איתריום. בניגוד לביטקוין, איתריום עדיין פחות נפוץ בארץ ובעולם ולכן התהליך קצת פחות אינטואיטיבי. למרות זאת מדובר סך הכל בשני שלבים:

שלב 1 – השיגו ארנק איתריום

השלב הראשון בתהליך הוא להוריד תוכנה שתייצר לכם ארנק שבו תוכלו להחזיק את האיתריום שלכם. ישנם ארנקי ביטקוין המסוגלים להכיל גם ETH, לכן אם יש לכם ארנק כזה (לדוגמה אקסודוס, לדג׳ר או Jaxx) אז מצבכם טוב.

במידה ואין לכם ארנק שמסוגל להכיל גם איתריום אתם יכולים להוריד למחשב את הארנק Exodus אשר מאפשר להחזיק גם ביטוקיון, גם איתריום וגם מטבעות נוספים. Exodus הוא ארנק desktop, מה שאומר שהוא שומר את המפתח הפרטי לאיתריום שלכם על הדיסק הקשיח של המחשב.

לאחר התקנת הארנק לכו לסעיף ״Wallet” ו ״Ethereum” כפי שמופיע בתמונה כאן:

ארנק אתריום

לאחר מכן לחצו על כפתור ה “Recieve” והעתיקו את כתובת האתריום שלכם, תזדקקו לה כאשר תקנו את האתריום בשלב הבא.

כתובת אתריום

שלב 2 – קניית איתריום

אתר Bits of Gold הוא חלפן ישראלי אשר מאפשר להחליף שקלים באתריום. לאחר הרשמה לאתר לכו לאזור ה״הזמנות״ והזמינו את כמות האתריום שתרצו לקנות. ניתן להכניס את הסכום בETH או בשקלים. האתר מאפשר לשלם בהעברה בנאקית, כרטיס אשראי ומזומן. שיטת המזומן היא כנראה הכי מסובת ולא הכי זולה. השיטה הכי זולה היא דרך העברה בנקאית.

קנית אתריום ביטס אוף גולד

ביטס אוף גולד גובים עמלה של כ4.45% על ההחלפה. במידה ותרצו לשלם דרך כרטיס האשראי תידרשו להוסיף עוד כ5% על עמלת הסליקה. כמו שאתם רואים העסק יכול להיות קצת יקר ולכן העברה בנקאית היא השיטה המועדפת.

בטופס הקנייה וודאו שאתם בוחרים בכפתור האיתריום וממלאים את כתובת האיתריום שלכם שמצאנו בחלק הראשון. לאחר ביצוע ההזמנה Bits of Gold ישלחו את האיתריום שקניתם אליכם לארנק. נכון לעכשיו הממשק קצת מבלבל כי הוא מראה סכומים בביטקוין וטקסט של ביטקוין, ביטס אוף גולד מסרו שישנו אותו על מנת שיהיה יותר ברור בקרוב.

ביטס אוף גולד - לקנות אתריום

חשוב לדעת! אם זאת פעם ראשונה שאתם קונים מ Bits of Gold תצטרכו לעבור תהליך של אימות זהות הכולל שאלון פרטים אישיים ושליחת צילום של תעודה מזהה. התהליך הזה יכול לקחת כיום עסקים אחד.

אופציות אחרות לקניית ETH

קיימת קבוצת פייסבוק קטנה יחסית בשם איתריום ישראל אשר ניתן למצוא בה קונים / מוכרים לאיתריום. הקנייה מאדם פרטית היא משמעותית יותר מסוכנת ובעיניי לא שווה את החסכון במחיר. במידה ואתם כן קונים מאדם פרטי שימו לב לוודא שלא מדובר בפרופיל פקטיבי וקבלו המלצות מחברים אחרים בקבוצה.

בנוסף, במידה וכבר קניתם ביטקוין, ניתן להמיר אותו לאת׳ריום בתהליך פשוט על ידי שימו בשירותים כמו Shapeshift או Changelly.

Having delved into futures trading in the past, my intrigue in financial, economic, and political affairs eventually led me to a striking realization: the current debt-based fiat system is fundamentally flawed. This revelation prompted me to explore alternative avenues, including investments in gold and, since early 2013, Bitcoin. While not extensively tech-savvy, I've immersed myself in Bitcoin through dedicated study, persistent questioning, hands-on experience with ecommerce and marketing ventures, and my stint as a journalist. Writing has always been a passion of mine, and presently, I'm focused on crafting informative guides to shed light on the myriad advantages of Bitcoin, aiming to empower others to navigate the dynamic realm of digital currencies.

View all Posts by Alexander Reed

Free Bitcoin Crash Course

Learn everything you need to know about Bitcoin in just 7 days. Daily videos sent straight to your inbox.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.
Scroll to Top