איך קונים ביטקוין בישראל בצורה מאובטחת ב100%

הפוסט הזה יסביר לך איך לקנות ביטקוין בישראל בצורה מאובטחת, מה האופציות העומדות לרשותך וכיצד לבצע אותן.

בדרך כלל אני לא נוהג לכתוב פוסטים בעברית, אבל לאחר המפגש בשגרירות הביטקוין אתמול בו השיקו את כספומט הביטקוין הראשון הבנתי שאי אפשר להתעלם מהקהילה בארץ. קהילת הביטקוין בישראל היא מהגדולות (אם לא הגדולה) בעולם, מי שרוצה לקרוא קצת יותר על הקהילה מוזמן לעשות זאת כאן. להלן פוסט קצת על איך קונים ביטקוין בישראל.

לקריאת מאמר על קניית את׳ריום (מטבע קריפטוגרפי נוסף) לחץ כאן.

חשוב לדעת – לא ניתן לקנות ביטקוין עם פייפאל בצורה ישירה

בגלל שחברות האשראי ופייפאל מאפשרות הגנה לקונה ע״י ביטול עסקה עד 60 יום לא ניתן לקנות ביטוקין עם פייפאל או כרטיס אשראי בצורה ישירה ברוב המקרים. תחשבו על זה ככה, אם אני קונה מכם ביטקוין ולאחר שאתם מעבירים לי אותו אני מבטל את העסקה, אין לחברות האשראי דרך לדעת מי צודק ולרוב ילכו עם הקונה ויחזירו לי את כספי. כך יווצר מצב שגם קיבלתי מכם את הביטקוין וגם נשארתי עם הכסף שלי – בגלל הבעיתיות הזאת מאוד קשה למצוא מקומות שמוכרים ביטקוין עם כרטיס אשראי או פייפאל ורוב הקניות נעשות במזומן או דרך העברה בנקאית. אם אתם עדיין רוצים לקנות עם פייפאל או אשראי אפשר להסתכל על הפוסט הזה – אבל שימו לב שהעמלות שם יכולות להגיע עד לכ10% מסכום הקנייה בגלל הסכנה שנשקפת למוכר.

אם בכל מקרה אתם מעוניינים לקנות ביטקוין עם פייפאל בצורה עקיפה (מה שאומר יותר עמלות) קראו את הפוסט הזה.

 3 דרכים לקניית / השגת ביטקוין בישראל

אופציה א׳ – קניה בהעברה בנקאית דרך חברת חלפנות

ממש כמו חלפן כספים של דולרים או אירו, קיימות בארץ חברות חלפנות לביטקוין. נכון לכתיבת פוסט זה קיימות 3 חברות חלפנות עיקריות – Bits of Gold ו- Bit2C

לצורך ההדגמה של קניית ביטקוין נשתמש בחברת Bits of Gold.

שלב 1 – הכניסו את כמות הביטקוין שתרצו לרכוש באתר Bits of Gold

כמות ביטקוין לרכישה

שלב 2 – השלימו את ההרשמה לאתר

לאחר בחירת הסכום לקנייה תתבקשו להשלים את ההרשמה לאתר. במידה ואתם כבר רשומים פשוט היכנסו עם שם המשתמש והסיסמה הקיימים.

הרשמה לאתר

במידה וזו הפעם הראשונה שאתם פותחים חשבון תאלצו גם למצוא את מייל האישור שנשלח אליכם לתיבת הדואר וללחוץ על לינק האישור בתוכו. ללא פעולה זו לא תוכלו להשלים את קניית הביטקוין.

שלב 3 – השלמת פרטי הזמנה

כעת תתבקשו להזין את שאר פרטי ההזמנה כמו כתובת ארנק הביטקוין שלכם, מספר טלפון ומספר תעודת זהות. במידה ואתם לא יודעים מה זה ארנק ביטקוין הסתכלו בפוסט הזה. בנוסף קיימת הפנייה באתר Bits Of Gold לפתיחת ארנק ביטקוין.

השלמת פרטי הזמנה

שלב 4 – בחירת אמצעי תשלום

Bits of Gold מאפשרים קניית ביטקוין באמצעות אשראי, מזומן והעברה בנקאית. לכל אחת מהשיטות יש את החסרונות והיתרונות שלה. לדוגמה, עסקה במזומן דורשת הגעה פיזית לסניף של חלפן ביטקוין (קיימים כ- 150 סניפים ברחבי הארץ, הרשימה המלאה באתר Bits of Gold). עסקה בהעברה בנקאית כרוכה בעמלות העברה ובזמן אישור ההעברה. עסקה באשראי היא המהירה ביותר אבל טומנת בחובה יותר עמלות משתי האופציות הראשונות.

בחירת אמצעי תשלום

למעוניינים לקנות בכרטיס אשראי – על מנת להשתמש באופציה זו תאלצו להעלות תעודה מזהה שלכם לאישור המערכת. תהליך האישור לוקח כ30 דק׳ וניתן להעלות כל תעודה מזהה ממשלתית (דרכון, רשיון נהיגה, תעודת זהות).

למי שמעוניין לבצע העברה בנקאית – בצעו העברה בנקאית דרך האינטרנט או דרך הסניף לפרטי חשבון הבנק שקיבלתם. על מנת שההעברה תהיה מהירה יותר מומלץ להשתמש בהעברת IBAN (העברת זה”ב). לאחר ביצוע ההעברה יש ללחוץ על הכפתור ״שלחתי את הכסף לביטס אוף גולד״.

מזל טוב! קניתם את הביטקוין הראשון שלכם..

חשוב מאוד! לעיתים אנשים נוטים להשאיר את הביטקוינים שלהם בתוך זירת המסחר / חלפנות – דבר זה מאוד מסוכן כיוון שאם פורצים לאחד מן האתרים האלה אתם עלולים לאבד את כספכם. אל תשאירו כספים בתוך זירות המסחר / חלפנות. העבירו אותם לארנק האישי שלכם בהקדם האפשרי. 

בתהליך הקנייה שהוסבר מקודם אין צורך בשלב זה כיוון שהביטקוינים נשלחים ישירות לארנקכם הפרטי.

אופציה ב׳ – קניה דרך כספומט הביטקויון

במרץ 2014 הוצב כספומט הביטקויון הראשון בשגרירות הביטקוין. הכספומט מאפשר הזנה של מזומנים וקבלת ביטקוין לארנק שלכם. התהליך הוא פשוט מאוד ואורך כ30 שניות אבל דורש הגעה פיזית לכספומט אשר בשגרירות (רח׳ אחוזת בית 1 בתל אביב).

כספומט ביטקוין

על מנת להשתמש בכספומט עליך לאפשר לכספומט לסרוק את קוד ה qr של ארנקך, לאחר מכן להזין את מספר השטרות הרצוי ולבסוף לאשר את הפעולה והביטקוין יועבר לארנקך תוך שניות בודדות.

 בנוסף קיים כספומט נוסף באיזור דיזינגוף 99. לרוב בכספומטים יהיה צורך בתעודה מזהה בקנייה מעל סכום מסויים (לדוגמה בכספומט שבשגרירות יש צורך בתעודה בקנייה מעל 2000 ש״ח).

אופציה ג׳ – חלפנות אישית

ניתן לקנות ביטקוין גם מאנשים פרטיים אם כי מומלץ להיזהר ולוודא את מוניטין האיש ממנו אתם קונים. ישנה קבוצת פייסבוק לקנייה ומכירה של ביטקוין אשר אפשר פשוט לפרסם שם מודעה, או לחפש באתר כמו Local Bitcoins מי מוכר ביטקויון באיזורכם.

בדרך כלל כשקונים מאדם פרטי מחליטים על מקום מפגש. מעביר את הכסף במזומן או העברה בנקאית ובו במקום אותו אדם שולח אליכם את הביטקוינים.

איפה אפשר לקנות עם ביטקוין ?

הרשימה הבאה מפרטת את בתי העסק שמקבלים ביטקוין בישראל.

Bitcoin Video Crash Course 

Dummy-proof explainer videos enjoyed by over 100,000 students. One email a day for 7 days, short and educational, guaranteed.

We hate spam as much as you do. You can unsubscribe with one click.

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ofir BeigelERoy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
E
Guest
E

What cyprto exchanges that have good traffic work in israel? I am having an extremely difficult time..

Roy
Guest
Roy

great post man, but if I want to buy actually in $$, is there an easy way to do it from israel?